„Byl jsem na zápas opravdu natěšený, protože před tím jsem několik utkání nehrál. Už v Karviné jsem se na střetnutí moc těšil, nyní s Brnem se to ještě umocnilo. Na postu středního záložníka jsem dříve hrával, takže to pro mě nebylo vůbec nic nového,“ líčí Marek Havlík.

Svým poctivým výkonem nakonec pomohl Slovácku k důležitému triumfu nad Brnem. Celek z Uherského Hradiště trefou krajního beka Jana Jurošky skolil moravského rivala 1:0 a přiblížil se záchraně HET ligy.

„Všichni jsme věděli, o co hrajeme, takže jsem moc rád, že jsme nakonec zápas zvládli za tři body,“ těší Havlíka.

Šikovný záložník si po vyhraném derby pochvaloval především podařenou kulisu utkání.

„Vyšlo počasí, přišlo celkem dost lidí i fanoušci byli opět výborní. Od první minuty nás hnali dopředu. Celkově byla atmosféra pozitivní a nakonec to tam ve druhém poločase spadlo,“ raduje se Havlík, který si společně se spoluhráči a věrnými fanoušky náramně užil pozápasovou děkovačku.

„Ta už byla jenom třešničkou na pomyslném dortu,“ usmívá se.

Slovácko (v bílém) proti Zbrojovce
Vítězství Slovácka pokazilo jedenáct fanoušků

I když Slovácko minulý víkend ovládla výborná nálada, vyhráno borci z Uherského Hradiště stále nemají.

„Sice nás výhra nad Brnem posunula do většího klidu, ale dál musíme tvrdě pracovat. Tři body se Zbrojovkou musíme potvrdit i v dalším zápase,“ ví záložník Slovácka.

V sobotu se na Městském stadionu Miroslava Valenty představí rovněž sestupem ohrožená pražská Dukla. Parta kouče Jaroslava Hynka se na jaře vyznačuje nevyrovnanými výkony a nevyzpytatelnými výsledky.

„Dukla je docela nečitelná,“ tvrdí Havlík.

„Například prohrála doma s Jihlavou, teď zase zdolala Liberec. Předtím dokázala vyhrát i v Ostravě,“ poukazuje na překvapivé výsledky záložník Slovácka.

Kordulův výběr si ovšem rozhodně nemůže dovolit soupeře z hlavního města podcenit.

„Soupeř má v kádru několik individuálně zdatných hráčů, kteří když dostanou více prostoru, tak to dokáží potrestat. My se ale hlavně musíme soustředit na naši hru. Hrajeme opět před domácím publikem a já věřím, že společně utkání opět přivedeme do vítězného konce, protože výhra by nám dodala do závěrečných kol opět o něco více klidu,“ přeje si Havlík.

Slovácko (v bílém) proti Zbrojovce
Slovácko udělalo další krok k záchraně. Proti Brnu urvalo všechny body

Toho vůbec nestraší fakt, že Slovácko naposledy zaznamenalo dvě výhry ve dvou po sobě jdoucích domácích zápasech v sezoně 2003/2004. „Je to jenom statistika a ty jsou přeci od toho, aby se přepisovaly,“ tvrdí s úsměvem.

„Rozhodně to není nic, co by nás mělo strašit. Do zápasu jdeme povzbuzení výhrou nad Brnem. Musíme se soustředit na náš výkon a udělat všechno proto, abychom po zápase mohli opět oslavit tři body,“ dodává Havlík.

Důležitý souboj 25. kola HET ligy mezi Slováckem a Duklou Praha se hraje v sobotu 21. dubna od sedmnácti hodin na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

Autoři: Libor Kopl, Marek Jurák