SOŠ Jarov – SOŠ a Gymnázium Staré Město 0:9 (0:8)

Ve finálovém duelu, který se konal ve sportovním areálu ČAFC v pražských Záběhlicích, přitom Staroměšťanky odjely v hodně oslabené sestavě.

„Kvůli reprezentačním povinnostem chyběla hned pětice holek základního kádru. Tým proto musel být doplněn děvčaty, která již fotbal aktivně nehrají,“ vysvětlil trenér Benedikt Chybík.

Jeho svěřenkyně ale přesto jasně dominovaly. Od prvních minut byly rychlejší, agresivnější, dravější i techničtější. Za svou aktivní hru byla děvčata ze Slovácka odměněna již v šesté minutě utkání, kdy z penalty otevřela skóre nejlepší hráčka Sára Illešová.

Ta byla ústřední postavou týmu, když soupeřkám ještě v první půli nasázela další čtyři branky. Kromě ní se trefily ještě Irma Ceremugová, Jolana Ježková a Nikol Slováková, takže na tabuli svítil poločasový stav 0:8.

„O přestávce Jarov vystřídal gólmanku, která pak předváděla vynikající zákroky. Přestože se i po změně stran hrálo pouze na jednu branku, inkasovala pouze jednou, když nestačila na střelu Nikol Slovákové,“ dodal Benedikt Chybík.

Branky: Illešová 5, Slováková 2, Ceremugová 1, Ježková 1. SOŠ a Gymnázium Staré Město: Johana Tomečková, Petra Jakešová, Veronika Šťastová, Jolana Ježková, Jana Žufánková, Irma Ceremugová, Nikol Slováková, Sára Illešová, Vendula Dobiášová, Karolína Bouřová a Karolína Mikešková. Trenér: Chybík. (ham)