„Bylo by to krásné. Sice už tam nežiju, ale pořád tam mám dcery a zápasy s Teplicemi pro mě vždycky budou něco mimořádného," nechal se slyšet trenér aktuálně třetího celku tabulky.

TEPLICE – 1. FC SLOVÁCKO

Dnes ve 20.15 hodin

Bilance v lize: 24 zápasů – 8 výher, 11 remíz, 5 porážky, skóre 26:28

Oblíbený trenér měl pětačtyřicetiny v pondělí, o den později uspořádal oslavu pro všechny zaměstnance a trenéry hradišťského klubu. „Poseděli jsme v Petrově ve sklípku u Stani Vajčnera. U vínečka a harmoniky se zazpívalo, bylo to perfektní," poznamenal Svatopluk Habanec. Hráči měli smůlu. „Nešlo to jinak, do kabiny jsem jim, přinesl jen kuřata," pousmál se.

V záplavě dárků mu prý udělala největší radost dóza na víno se „45" a logem Slovácka a v podobném duchu vyvedené skleničky. „To mi tady to místo bude už navždycky připomínat," utrousil s kapkou dojetí. V sobotu po zápase v Teplicích má naplánovánu ještě jednu oslavu s kamarády a rodinou.

„Bylo by perfektní, kdybychom předtím bodovali," přeje si Svatopluk Habanec, který jeho svěřencům před pátečním duelem zvedne motivaci. „První věcí jsou dva dny volna. A ještě pro ně mám něco, to si ale ještě nechám pro sebe."

Je cítit, že se zápasu nemůže dočkat. K Severočechům, kterým aktuálně patří až devátá příčka, ale až minulý týden poprvé prohráli, chová velký respekt. „Očekávám, že na nás budou chtít vletět a vnutit nám jejich systém hry. Na ten budu mužstvo upozorňovat, při útočení se tam naplno zapojují oba krajní obránci, čímž dochází k přečíslení. Speciální pozornost pak musíme věnovat všem jejich hráčům tmavé pleti, Vůchovi a Mahmutovičovi," vypočítal hlavní ofenzivní zbraně soupeře.

Po trestu za čtyři žluté karty už bude k dispozici Tomáš Rada. Oba stopery ze zápasu s Duklou ale kouč chválil. Musel hodně přemýšlet, koho nasadí? „Musel, a opravdu hodně. Jsou to ale příjemné starosti. Kluci se můj verdikt dozvědí až před zápasem," dodal Svatopluk Habanec.