Dvacet gólů nasoukaly Kunovice ve IV. třídě Uherskohradišťska do sítě béčka Traplic, jen o dva méně jich nasázela Jasenná v nejnižší třídě Zlínska rezervě Kostelce. Podobné kanonády v rámci jedné mužské soutěže jsou přitom výjimečné. Od sezony 2002/03 drží na Zlínsku rekord Viktoria Otrovice B, která v roce 2003 porazila Zádveřice 15:1.

„Takovou výhru jsme v žádném případě nečekali. Všichni doteď nevěřícně kroutí hlavou. Ozvaly se i hlasy, jestli ve výsledku není překlep. Pracně jsme museli vysvětlovat, že skóre je skutečně pravdivé,“ nechápe ještě nyní předseda Kunovic Jaroslav Baný.

Výjimečný den zažil kanonýr Martin Remeš, který se zaskvěl devíti přesnými zásahy. „Jsem hodně překvapený. Takový výsledek obvyklý není, ale kluci z Traplic zápas odevzdali,“ myslí si Remeš.

Jiného názoru zastává šéf traplického oddílu Ladislav Blecha. „Nechápu, proč z toho děláte vědu a kauzu. Nevím, co je na tom tak výjimečného, že šestnáctiletí kluci dostanou dvacet gólů. Myslím, že jsme nebyli poslední tým, jemuž daly Kunovice dvacítku. V neděli dopoledne je opravdu problém na vesnici poskládat mužstvo. Někteří kluci byli odjetí, pět se jich omluvilo, jiní mají zdravotní problémy. Nerozumím tomu, pište si, co chcete,“ čílil se Blecha.

Kunovický snajpr si však mladé skladby týmu protivníka nevšiml. „Jejich datum narození jsem nekontroloval. Když už nám to tam napadalo, měli jsme za cíl jim dát dvacítku. Hlavně nám pomohlo, že jsme dali rychlý gól a pak už to šlo,“ líčil Remeš.

Naopak ve druhém klubu, který svému soupeři uštědřil nelítostný výprask, tak nadšení ze svého počinu nejsou. „Taková výhra ani nepotěší, protože hosté přijeli v devíti lidech. Byl to jednostranně odehraný zápas, spíše trénink,“ povídal předseda Jasenné Jan Zicha. Trenér vítězného celku Petr Sušeň se dokonce odmítl jakkoliv vyjádřit.

Vysoká porážka naopak příliš nevyvedla z míry šéfa Kostelce a současného kouče rezervy Vlastimila Oulehlu. „Počítal jsem s tím, protože prohráváme každý zápas. S béčkem máme potíže, tým se neschází. Před zápasem jsme posbírali kluky, kteří obvykle nehrávají. Chtěli jsme utkání odehrát, abychom se vyhnuli pokutě. Nyní víme, že jsme béčko neměli vůbec zakládat, protože nemáme hráčské podmínky. Ale nyní již soutěž určitě dokončíme,“ naznačil Oulehla, že další debakly jeho družstva nejsou vyloučeny.

Předsedovi OFS Zlín Pavlu Brímusovi gigantické rozdíly ve skóre radost neudělaly. „Není to moc reprezentativní, jelikož v jedné soutěži by neměly být větší výkonnostní rozdíly. Podle mě se něco podobného stane jen u oddílů, které mají svá béčka, a když hrají obě mužstva, tak rezerva má velký problém poskládat mužstvo. Na hřiště pošlou toho, kdo má ruce a nohy, mnohdy ani to ne a pak výsledky podle toho vypadají. Jako znevážení soutěže bych to neviděl,“ podotkl Brímus.