Hosté remízu 1:1 brali, neboť v prvním poločase neproměnil domácí Šuta pokutový kop.

„Myslím, že výsledek odpovídán dění na trávníku. Bod je zasloužený a pro nás dobrý. Nemuseli jsme mít nic, ale taky třeba všechny tři, pokud by se k nám v závěru přiklonilo štěstí. V prvním poločase byli domácí o něco lepší, ve druhé půli jsme nic neodevzdali. Kluci to odmakali a výsledek se dostavil,“ prohlásil kouč Uherského Brodu Martin Onda.

Slovácký celek získal na jaře pět bodů a po osmnáctém kole se drží na desátém místě.

Na Vysočině pod dálničním mostem se ale pořádně nadřel. Velké Meziříčí bylo blízko vedoucímu gólu po čtvrt hodině hry, ale Šuta pokutový kop neproměnil, když se hostující gólman Dostál blýskl výtečným zákrokem.

Broďané se spíše bránili, ale v první půli rovněž dvakrát zahrozili. Jaroněk ani Marek David ale nemířili přesně.

Pak nebezpečně hlavičkoval Simr, ale skóre se poprvé změnilo až ver 44. minutě, kdy klíčový hráč Velmezu Dolejš vymotal hostující hráče a předložil balon Simrovi, jenž pohodlně skóroval. „Byli jsme na ně dobře připravení, ale kvalita těchto dvou hráčů je veliká,“ ocenil ex-ligisty Onda.

Broďané přesto mohli ještě do přestávky výsledek srovnat, ale Jaroněk ani druhou velkou příležitost nevyužil. „Do druhé půle jsme šli s tím, že jsme v letošním kalendářním roce už několikrát doháněli manko, ale kromě zápasu s Prostějovem jsme ani jednou neprohráli,“ připomíná Onda.

Hosté se po přestávce zlepšili a začali soupeři zatápět. Zaslouženého vyrovnání se fotbalisté Uherského Brodu dočkali v 82. minutě, kdy se trefil Hruboš. Ještě předtím zazdil tutovku Mančík, který zbrkle střílel nepřesně.

Konec už by otevřený, oba týmy se snažily urvat vítězství. Skóre se ovšem nezměnilo. Hosté se po úniku Blanaře v 88. minutě dožadovali penalty, ale sudí Slabý nechal zákrok stejně jako v první půli při pádu Chwaszcze bez povšimnutí.

Broďané se ale na hlavní rozhodčí nezlobili. Remízu 1:1 brali. Potvrdit dobrý vstup se pokusí také doma proti Novému Městu na Moravě.

Fortuna MSFL, 18. kolo -

FC Velké Meziříčí – ČSK Uherský Brod 1:1 (1:0)

Branky: 44. Pavel Simr – 82. Filip Hruboš

Rozhodčí: Slabý – Mikyska, Silný (Sedláček)

Žlutá karta: R. David (Uherský Brod)

Diváci: 410

Uherský Brod: Dostál – Jaroněk (68. Sedláček), M. David, Vrága, Kúdela - Blanař, R. David, Ťok, Mančík (68. Hradil) – Hruboš (90. Josefík) - Chwaszcz.