„Dostal jsem ideální přihrávku, otočil jsem se a zkusil zakončit. Byl z toho pěkný gól. Abych řekl pravdu, tak jsem chtěl hlavně trefit bránu a padlo to tam. Jsem útočník a už jsem dlouho nedal branku, to vám na sebedůvěře moc nepřidá. Ten gól byl potřeba, ale hlavně, že jsme vyhráli. Zaplaťpánbůh, mám to za sebou," viditelně si oddechl forvard Slovácka.Libor Došek

Není bez zajímavosti, že svůj první ligový gól vstřelil populární „Došan" právě do sítě Slovácka, respektive tehdejšího Synotu. 29. října roku 2000 poslal své Brno na staroměstském Širůchu ve 49. minutě do vedení, hostům to však k bodovému zisu nakonec nepomohlo. Domácí díky trefám Kowalíka s Malárem vývoj zápasu otočili.

V sobotu si užíval zcela opačné pocity, i když průběh utkání dlouho vůbec nenasvědčoval tomu, že se bude Slovácko po závěrečném hvizdu radovat z dvougólové výhry.

Sigma byla o poznání aktivnější, měla míč častěji na svých kopačkách a kdyby z metru zbrkle nepřestřelil olomoucký Adam Varadi, tak mohl zápas dopadnout úplně jinak. Svěřenci trenéra Habance měli podporu i paní Štěstěny. To přiznal i kapitán domácích.

„Sigma hrála výborně, v první půlce měla dvě šance, které mohly skončit gólem. Měli jsme i trochu štěstí, klidně to mohlo být 1:1 nebo 2:0, branky mohly padnout na obou stranách," dobře věděl Libor Došek, který důrazně smetl ze stolu otázku na na veřejnosti propíranou bodovou výpomoc Sigmě.

„Podobné spekulace a kraviny slyšíme každý rok, jsem rád, že jsme vyhráli a nic podobného se nepotvrdilo."

ČTĚTE TAKÉ: Valenta: Děkovačka chyběla, aspoň jsme zatleskali divákům