Dvoumetrový forvard je v téměř každém zápase postrachem obránců soupeře. Stejné to bylo i proti silnému Jablonci. „S Doškem jsme měli velké problémy, stoperská dvojice si nedokázala poradit s jeho hrou,“ prohlásil po zápase kouč hostů František Komňacký. „Klobouk dolů před ním a jeho výkonem,“ smekl i domácí kouč Miroslav Soukup. Nejlepší střelec Slovácka cítí v novém angažmá zadostiučinění. „Když věříte, že na to máte a nedostanete k fotbalu ani čuchnout, tak vás to decimuje a je vám to líto. Chtěl jsem dokázat, že na to mám. Jsem rád, že se mi ve Slovácku zatím daří.“

Máte sérii šesti zápasů bez prohry a poslední tři utkání jste vyhráli. Na druhé místo ztrácíte tři body. Co na to říkáte?

Každá série jednou končí. Pro nás je důležité, že vítězíme. Máme před sebou Plzeň, to bude zase těžký zápas. Uhráli jsem čtrnáct bodů, to je krásné, ale já vím nejlépe, jak to je. Stačí dva tři nepovedené zápasy a všechno může být naopak. Určitě nejsme v žádné euforii, že bychom se chystali na poháry, to vážně nehrozí.

Zdoalali jste ale Jablonec, který patří k favoritům celé ligy…

Myslím, že jsme odehráli nejlepší utkaní, co jsem tady. Byl to těžký zápas, ve kterém jsme divákům předvedli, že můžeme hrát i proti tak silným soupeřům jako je Jablonec. Podle mě zasloužená výhra.

Při nahrávce na vítěznou branku Daníčkovi jste obešel tři protihráče. Kde se ve vás vzala ta technika s míčem?

Sám jsem byl jsem překvapený, kolik jsme měl v šestnáctce místa. Tak nějak jsem si míč posouval dál a dál a nikdo po mně nešel, obránci byli ode mě dost daleko. Celá akce vyplynula ze situace. Vlasta Daníček byl úplně volný, takový balón se nahrává.

Daníček jednu takovou šanci v zápase zahodil. Blesklo vám hlavou, že mu míč nepřihrajete?

To ne. Viděl jsem, že se brankář Špit přesouvá blíž k první tyči, kde jsem byl já, tak jsem mu balon posunul. To se snad ani nedalo nedat.

Neříkal jste si, že jste to už s tím kličkováním maličko přehnal?

To člověka v té rychlosti ani nenapadne. Tři kličky a pořád jsem měl volnost. Možná, že když to uvidím později v televizi, tak si řeknu, co jsem to tam vyváděl. (úsměv) Ale jak říkám, v té rychlosti jsem na nějaké kličky vůbec nemyslel.

Kličkoval jste podobně jako Zlatan Ibrahimovič v Lize mistrů proti Plzni…

To je jiný hráč, jiná liga, jiný vesmír. To se nesrovnává. Podobnost je jedině v tom, že jsem vysoký a máme stejně velký nos. Ještě bych si mohl nechat narůst vlasy a udělat copánek, to bychom si byli ještě podobnější.

Překvapilo vás, že jste si vypracovali tolik gólových šancí.

To vyplynulo ze zápasu. V prvních patnácti minutách jsme sice měli trošku strach, pak jsme ale hráli dobře, takže mě to ani nepřekvapilo.

Začátek sezony vám bodově nevyšel, pak jste se rozjeli. V čem vidíte největší rozdíl?

Nedostáváme branky a většinou nějaký gól dáme. Když si vzpomenu na Příbram, tak jsme nehráli vůbec špatně, ale dostat tři branky je strašně moc. Myslím, že v tom byl zakopaný pes.

Stanislav Dufka