První cíl splnil v podzimním zápase proti Liberci. Další tři branky musel přidat, aby dosáhl stovky vstřelených branek v české lize. Hattrick v dresu řeckého klubu Škoda Xanthi před pěti lety mu sice pomohl do klubu stovkařů, ale na jubilejní stou branku v Gambrinus lize čekal až do uplynulého víkendu. Druhý zásah Slovácka do olomoucké sítě z kopačky dvoumetrového kanonýra jeho čekání ukončil.

Oba jubilejní góly vstřelil netradičně zpoza šestnáctky a oba by mohly kandidovat na Gól měsíce. „Pěkné branky, z takové dálky jsem jich moc nedal, možná pět nebo šest, asi to tak mělo být," liboval si kapitán Slovácka, který může z aktivních fotbalistů ještě přestřílet boleslavského Jiřího Štajnera, jenž má aktuálně na pažbě 106 zářezů. „To na mě nezkoušejte. Nejdůležitější je, aby sloužilo zdraví. Pak se uvidí, co bude dál," nechce si obávaný hradišťský kanonýr stavět další cíle.

Jeho otec a bývalý prvoligový fotbalista Libor Došek starší si myslí, že ani tato meta není pro jeho syna nesplnitelná. „Štajner je určitě dosažitelný, i když ještě také hraje. Ale všechno je otázka zdraví a pohody v mužstvu," říká na adresu svého potomka.

Slovácko má 35 bodů a zmiňovaná pohoda v mužstvu určitě nechybí. Se Sigmou vyhrálo o dvě branky, ale Libor Došek zároveň zdvíhá varovný prst. Zápas totiž nebyl vůbec podle jeho představ. „Olomouc nehrála vůbec špatně, když dostala víc prostoru, tak se ukázalo, že umí. Proti Dukle musíme přidat, všichni. Hra se musí rapidně zlepšit, k zápasu musíme přistoupit úplně jinak," nechce se uklidňovat kapitán šestého celku tabulky.

Hájit aktuální pozici bude Slovácko v páteční předehrávce na pražské Julisce. Slovácký kanonýr věří, že ani z hlavního města se mužstvo nebude vracet s prázdnou. Případný bodový zisk na Dukle by svěřence trenéra Habance hodně přiblížil k páté příčce tabulky. „Ligu máme celkem dobře rozehranou. Chceme bodovat, stejně jako v každém zápase. Náš cíl je skončit co nejvýš."

K pohárovým příčkám poměrně daleko a k sestupu ještě dál. O tom, že Slovácko nemá o co hrát, ovšem nechce Libor Došek ani slyšet. „Nechci říkat, že jsme zachránění a už to nějak dokopeme. Chceme postoupit v tabulce nahoru. Hrajeme za sebe, každý za svoje jméno. O body, o peníze, o lepší angažmá. Někteří kluci se můžou fotbalem prodat a živit se ještě lépe, takže pořád je o co hrát. Něco jsme nastolili a chceme v tom pokračovat," uvedl na závěr dvoumetrový forvard.