Právě proti svěřencům nejmladšího trenéra v lize, pětatřicetiletého Lukáše Přerosta, se čeká od Slovácka první ligové vítězství. Odvolaný kouč Miroslav Soukup sázel v ofenzívě výhradně na dvoumetrového Libora Doška, který mimo zranění odehrál všechny zápasy Slovácka. Nový trenér postavil všechny forvardy na stejnou startovní čáru. „Máme v klubu čtyři útočníky. Já dám hodně na výkony v tréninku, kdo z nich bude vypadat nejlépe, ten bude hrát. Nebude to o jménech, potřebujeme momentální formu," prohlásil Habanec. Řekne si Libor Došek o místo v základní sestavě?

Do Slovácka vás přivedl trenér Soukup. Cítíte, že po jeho odvolání by mohla být vaše pozice ohrožená?

Moje pozice nebyla nikdy stoprocentně jistá. V mužstvu je dvacet hráčů a v každém období se někomu daří víc a někomu míň. Neřekl bych, že mám nějaký strach nebo obavy o místo v sestavě. Velkou hlavu si z toho nedělám. Samozřejmě ale chci hrát a udělám pro to všechno.

Bývalý trenér vás po fotbalová stránce znal, teď budete muset znovu dokazovat svoje kvality. Je to pro vás složitější?

Ta situace nastala a musí se s ní poprat všichni hráči, nejen já. Že bych z toho nemohl spát, to se nedá říct. Svoje místo jsem si vždycky musel nějak zasloužit.

Čekali jste jako mužstvo, že bude po Spartě trenér Soukup odvolán?

Neřekl bych, že jsme to čekali, ale asi to bylo vyústění toho, co jsme předváděli. Něco se muselo stát a většinou se stane, že se odvolá trenér. Prostě to přišlo. Vždycky, když se vymění trenér, tak to přinese nový impuls. Doufám, že i teď nás to nakopne.

Nový kouč Habanec prohlásil, že si hráči musí zvyknout na jiný režim. Jaký je ten jiný režim?

Zatím jsme moc tréninků neměli, takže na hodnocení je ještě příliš brzy. Hlavní změnu vidím v tom, že tréninky jsou kratší a intenzivnější. Z těch pár tréninků se dá těžko něco hodnotit.

Měl s vámi trenér Habanec v týdnu pohovor? Rozebírali jste spolu vaše úkoly?

Zatím ne, možná to přijde později. To není moje věc, nechávám to na trenérovi.

Můžete prozradit, z jakého důvodu jste chyběl v uplynulém kole na pražské Dukle?

Měl jsem koňara ze zápasu proti Spartě. Na Dukle se hrálo už v pátek, noha bohužel ještě nebyla úplně v pořádku. Bylo by zbytečné, abych se tam někde třepal.

V jaké formě se cítíte? Máte ještě nějaké zdravotní omezení?

Omezení nemám žádné, co se týče formy, to teprve uvidíme.

Co schází týmu k herní pohodě ze závěru loňské sezony? Trenér Soukup mluvil o tom, že hodně chyběl dlouhodobě zraněný Michal Kordula, dokonce víc, než si představoval. Souhlasíte?

Kordič chybí hodně, byl to hráč, který to v záloze „čistil". Přes léto se změnila celá záloha. Venca (Ondřejka – pozn. aut.) je pryč, David Pavelka je pryč a skončil Víťa Valenta. To jsou čtyři z pěti fotbalistů, kteří tam hráli. Bohužel se to projevilo, trošku nám chybí lehkost. Ale já myslím, že to je hlavně v našich hlavách. Musíme se s tím srovnat, fotbal hrát umíme, ale zatím to nepředvádíme.

Myslíte, že vaše neúspěchy je potřeba hledat za záložní řadou?

To jsem neřekl. Ptal jste se mě na Michala Kordulu, řekl jsem vám svůj názor. To by bylo hrozně jednoduché, házet výsledky a výkony na zálohu. Aktuální postavení je záležitostí celého mužstva, doufám, že si to všichni uvědomují. Jsme jedno mužstvo, vyhráváme a prohráváme jako jeden tým.

Zítra přijedou Teplice, vy jste tam před nedávnem působil. Vidíte to jako výhodu?

Je úplně jedno, kdo přijede, každý zápas je jiný. Je pravda, že tam znám pár kluků s kterými jsem hrával, ale za nějakou extra výhodu to nepovažuji. Pokaždé se někomu daří hůř nebo líp.

Jak moc se změnil teplický kádr od vašeho odchodu?

Abych řekl pravdu, tak je moc nesleduji. Samozřejmě vím, že mají nového mladého trenéra, ale základní kádr bude asi stejný, možná přibylo pár mladých kluků.

Autor: Stanislav Dufka