Před týdnem v okresním přeboru Zlínska pomohl rodnému Vysokému Poli, kam kvůli hodovému zápasu na jediný den přestoupil z Ostrožské Nové Vsi, otočit duel v Mladcové. V neděli zase společně s Martinem Zálešákem úřadoval v krajské I. B třídě skupiny C při kanonádě v Jankovicích.

I když hlavní rozhodčí Polášek připsal Doruškovi čtyři trefy, hráč Ostrožské Nové Vsi při výhře 7:2 skóroval „jenom“ třikrát.

„Čtvrtý gól patří Martinu Zálešákovi, který stejně jako já zaznamenal hattrick,“ tvrdí střelec. „Nijak jsme to ale spolu neřešili. Všiml jsem si toho až večer, když jsem se díval na výsledky,“ přiznává.

Doruška na hřišti v Jankovicích proměnil dva pokutové kopy a jednou skóroval ze hry.

„Myslel jsem si, že to spraví půllitr kořalky, ale prý budu muset přinést litr,“ říká s úsměvem.

Po takovém zápase ale spoluhráčům rád nalije. Vždyť Ostrožská Nové Ves v prvních čtyřech zápasech získala jenom tři body a do Jankovic rozhodně nejela jako velký favorit. Přesto se domů vracela s parádním výsledkem i dobrou náladou.

„Věděli jsme, že soupeři chybí opory a má nějaké problémy. Navíc nám po vyhraném derby s Ostrohem narostlo sebevědomí. Utkání na malém hřišti a perfektní trávě nám sedlo. Rychle jsme vedli, a i když jsme pak po zbytečné penaltě inkasovali gól na 1:1, byla jenom otázka času, kdy přidáme další branky,“ uvedl Doruška.

Sám se na jednoznačné výhře podílel třemi brankami. Dvakrát se trefil z penalty, na kterou je určený.

„Na druhou jsem jít nemusel, ale nikdo jiný nechtěl. Já jsem si věřil. Změnil jsem stranu a vyšlo to,“ culí se.

Zatímco při prvním pokusu poslal balon doprava, při druhé střele mířil na opačnou stranu. Kdyby Ostrožská Nová Ves kopala třetí pokutový kop, šel by ni zřejmě brankář Boček.

„Za rozhodnutého stavu se k tomu hlásil. Chtěl si taky dát gól. Kdybych kopal i já tu třetí, byl by to asi unikát,“ přemítá.

I když na další penaltu nakonec nedošlo, zaujal Doruška jinou věcí. Devětadvacetiletý fotbalista minulý týden přestoupil do Vysokého Pole, kde odehrál jediný zápas, a pak obratem zamířil zpátky do Ostrožské Nové Vsi.

„Dělám to tak každý rok na hody,“ přiznává s úsměvem. „S klubem jsme domluvení, že mě na ten jeden zápasu pustí, abych si mohl zahrát s bratry a kamarády,“ vysvětluje.

Doruška tak minulý víkend sehrál hned dva duely. V sobotu pomohl Novovešťanům skolit v derby sousední Uherský Ostroh, o den později otáčel se spoluhráči z Vysokého Pole duel s Mladcovou, proti které se taky blýskl hattrickem.

Na bývalý klub nedá jenom tak dopustit. „Je pravda, že mi lidé i tamní prostředí chybí. Mám tam spoustu kamarádů, rodinu. Atmosféra je taková vřelejší,“ cítí.

Do Ostrožské Nové Vsi, kde si postavil dům, se přestěhoval před pár lety. Ve slováckém klubu kroutí třetí sezonu. Na vyšší soutěž nepomýšlí. První B třída mu maximálně vyhovuje. I když už nenastupuje na hrotu, ale posunul se do zálohy.

„Vpředu máme dva kvalitní útočníky, takže mě šoupli trenéři do zálohy. Dříve jsme hrával ve středu, teď jsem na křídle,“ dodává stavbyvedoucí jedné známé firmy.

#facr-vysledky|9630 |6#

#facr-tabulka|9630 #