SLOVÁCKO - SLAVIA 3:2 (2:1)

O výsledku rozhodla střelecká produktivita domácích útočníků, kteří se podělili o všechny góly. Ten první vstřelil Špoták již v 55. vteřině zápasu, když přesnou střelou zužitkoval Dolinův centr – 1:0.

Pak potěšil oko fotbalového fajnšmekra Slávista Vyhnal, jeho bomba nůžkami přes hlavu jen těsně minula břevno Popelkovy branky. Minutu nato se tak opět mohli radovat hráči Slovácka. Dolina napřáhl z patnácti metrů a křížnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil – 2:0. Hosté ale bleskově zareagovali a Štefan po samostatné akci snížil na 1:2.

Po přestávce se tlak Slavie na vyrovnání vystupňoval a vyrovnávací gól byl cítit ve vzduchu. Po necelé hodině hry si na centr z pravé strany naběhl Vyhnal a z malého vápna pohodlně srovnal – 2:2. Reakce domácích na sebe ale nenechala dlouho čekat. Semelův rohový kop našel na vzdálenější tyči volného Špotáka a ten hlavou stanovil konečný výsledek utkání - 3:2. Slávisté mohli v poslední minutě zápasu vyrovnat, Dohnal však v tutové šanci poslal míč z pěti kroků vysoko nad. Slovácko se tak mohlo radovat z překvapivé, ale zasloužené výhry.

Trenér Roman Sklenář: „Už na podzim v Praze jsme sehráli vynikající zápas a i tady se nám utkání vydařilo. Měli jsme fantastický vstup do zápasu, když jsme zužitkovali první dvě gólové šance. Potom jsme trošku znervóznili a dostali zbytečný kontaktní gól, ale takový už je fotbal. Jsem rád, že se konečně trefili oba naši útočníci. V závěru při šanci Slavie jsme měli i trošku štěstí, ale naše vítězství je dneska určitě zasloužené.“
Branky: 1. a 62. Špoták, 14. Dolina. Slovácko: Popelka - Jedlička, Grabec, Svízela, Bučák (70. Horňák) - Hesek, Borusík (61. Radoch), Hoferek (78. Petřek), Semela - Dolina, Špoták. Trenér: R. Sklenář.