Svěřenci trenéra Miroslava Hlahůlka sice rychle prohrávali, trefami Sadílka a Zajíce ale dokázali nepříznivý vývoj otočit. „Z vítězství mám radost, ale ještě víc mě těší hra, kterou jsme zhruba od pětadvacáté minuty předváděli," nechal se slyšet kouč vítězů.

1. FC SLOVÁCKO - U19 SLAVIA PRAHA U19 2:1 (2:1)

Po dvou minutách hry by si na Slovácko asi nikdo nevsadil. Slavia měla výraznou převahu a po rohovém kopu nechytatelnou hlavičkou zavěsil Souček 0:1. Další dobré střelecké příležitosti ale hosté nedokázali proměnit a domácí postupně srovnali hru a poté i skóre.

To se ve 29. minutě postavil k trestnému kopu z velkého úhlu Sadílek a krásnou střelou nachytal hostujícího brankáře Soukupa na hruškách 1:1.

Slovácko bylo v těchto momentech lepším týmem a čtyři minuty před přestávkou se dostalo do vedení. Agilní Sadílek vysunul do samostatného úniku Zajíce, který podél vybíhajícího gólmana zkušeně zakončil 2:1.

V druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou. Slovácko i Slavia si vytvořily několik výborných příležitostí, na obou stranách zvonily brankové konstrukce, stav zápasu se však už do konce zápasu nezměnil. Mladíci v modrobílých dresech tak mohli slavit cennou výhru.

„Musím přiznat, že jsme v zápase měli i kus štěstí, na druhou stranu jsme ale měli také dostatek šancí k tomu, abychom rozhodli dříve. Zápas si určitě ještě rozebereme, v příštím kole v Jablonci bychom opět chtěli bodovat," poznamenal trenér Miroslav Hlahůlek.

Branky: 29. Sadílek, 41. Zajíc 2. Souček. Slovácko: Vitásek Holík, Ohnutek, Síleš, Martinka (88. Vinkler) Sadílek, Křivánek (80. Suchý), Machalík Galuška, Zajíc (74. Minář), Rusňák. Trenéři: Hlahůlek, Uhlíř.