ZLÍN U19 – 1. FC SLOVÁCKO U19 0:3 (0:1)

Začátek zápasu nesl všechny znaky derby se spoustou osobních soubojů a nepřesností při práci s míčem. První vážnější náznaky šance se odehrály před zlínskou brankou, útočníci Slovácka ale nejistě odvrácené centrované míče nedokázali potrestat.

První opravdu velkou šanci si ovšem vytvořili domácí. Po centru ze strany se ocitl sám před gólmanem Trmalem jeden ze zlínských útočníků, míč ale poslal vysoko nad bránu.

A tak se opět osvědčilo otřepané nedáš-dostaneš. Pěnička vyslal do úniku Pospíšila, který přízemní střelou překonal gólmana Šišku – 0:1.

Slovácko soupeře dorazilo hned na začátku druhé půle. Řihák sice po samostatném úniku ještě neuspěl, ve 49. minutě se však již skóre měnilo. Odražený míč si za velkým vápnem zpracoval Dominik Pěnička a utěšenou ranou zvýšil na 0:2.

Zlínští pak sice zabrali a vytvořili si územní převahu, do šancí se ale po brejcích dostávali hráči Slovácka, když především ty Křivánka s Cruzem volaly po gólu. Konečnou podobu dal výsledku až deset minut před koncem povedenou ranou Lukáš Křivánek – 0:3.

Branky: 23. Pospíšil, 49. Pěnička, 80. Křivánek. Slovácko U19: Trmal – Flasar, Tkáč, Hrabovský, Čajka – Křivánek, Řihák, Cruz (81. Horák) – Pospíšil, Kubala (75. Vaďura), Mareš (11. Pěnička). Trenéři: Psotka, Palinek.

K dalšímu utkání nastoupí naši dorostenci na Širůchu v sobotu 28. listopadu od 11 hodin. Soupeřem jim bude další moravský tým Sigma Olomouc.