„Třináctka pro nás byla šťastná,“ glosoval trenér starších dorostenců Alois Skácel fakt, že první zápas podzimní části připadl na 13. srpna. Ač šlo o úvodní mistrovský duel, oba celky nabídly divákům na Vršavě pohledný a útočný fotbal okořeněný šesti góly. Hosté dvakrát vyrovnali, podruhé dvacet minut před koncem, jenže na každý jejich zásah vzápětí domácí odpověděli.

„To bylo nejdůležitější. Zdálo se mi, že jsme byli koncentrovanější než soupeř,“ všiml si Skácel, který si tak odbyl úspěšnou obnovenou premiéru na lavičce zlínských dorostenců, na níž usedl po dvou letech. „Věřím, že nás vítězství nad silným protivníkem nastartuje,“ pravil šéftrenér mládeže Tescomy. Ten měl šťastnou ruku při střídání, třetí a čtvrtou branku totiž zařídili čerství hráči Fiala s Halodou.

Hořký návrat na Vršavu naopak zažil bývalý kouč zlínských dorostenců Jan Somberg, který nyní vede sedmnáctku Slovácka. Zatímco starší dorostenci Tescomy ještě slavili své vítězství halasným zpěvem ve vířivce, jejich mladší kolegové už vedli po gólu Řezáče 1:0. A když stejný hráč ve 26. minutě přidal pojistku a chvíli po přestávce zvyšoval na 3:0 Kurtin, bylo jasné, že vyhraje i zlínská sedmnáctka. Slovácko hrálo dobře v poli, v koncovce se však prosadilo až v závěru za stavu 4:0 pro domácí.

„Byli jsme efektivní v útoku, ve všech herních činnostech se však musíme ještě hodně zlepšit,“ zůstává nohama pevně na zemi kouč mladších dorostenců Milan Hanko.