„Vůbec nevím, co to pro nás znamená,“ krčí rameny kontroverzní kouč. „Někdo říkal, že jsme zachránění, další zase, že nám ještě něco chybí. Kdybychom se nezachránili, to by mi snad jeblo. Já jsem sestup ještě nezažil,“ říká čtyřiašedesátiletý trenér.

Jak hodnotíte derby?
Všichni víte, o co šlo. Nikdy nepředpokládal, že se dostaneme do tohoto konce. První půle byla ještě fotbalová, druhá už byla víc o bojovnosti a soubojích. Některým hráčům docházely síly, proto zbytečně ztráceli míče. Nakonec to dopadlo, jak to dopadnout mělo. I když domácí měli více šancí.

Mělo to tak dopadnout podle dění na hřišti nebo podle předzápasových prognóz?
Spíše podle předzápasových prognóz. Všude se psalo, že zápas skončí plichtou. Na našich hráčích bylo vidět, že nám síla a rychlost ještě trošku chybí. Že musíme hodně přidat a přes léto pořádně potrénovat. Domácí byli lehčí, v kombinaci rychlejší. Ve druhém poločase nás ale Slovácko najednou nechalo hrát. Zbytečně to otevřelo a začalo nás tam pouštět. My jsme z toho vyrovnali.

Co říkáte na penaltu? Sám Vukadinović přiznal, že prostě zkusil spadnout.
O tom nic nevím. Netuším, co vám na to mám odpovědět. Nebudu se k tomu vyjadřovat. V poslední době mám tolik zbytečných problémů za to, co jsem vůbec neřekl.

Byl to podle vás nedovolený zákrok?
Přísahám, že jsem to neviděl. Viděl jsem kopec hráčů, jak šli do sebe. Rozhodčí nařídil penaltu a já jsem se otočil. Na pokutové kopy se totiž zásadně nedívám.Jak hodnotíte výkon mužstva? Nečekal jste víc?
Ne. Před kluky musím smeknout. Vím, že někteří z nich šlapou z posledních sil, ale vydali se úplně ze všeho.

V minulosti jste říkal, že Slovácku závidíte koncepci a práci s mládeží. Změní se nyní ve Zlíně myšlení a vydá se Fastav obdobnou cestou?
Na to nyní nemohu odpovědět. My nechceme do konce sezony vůbec nic řešit. Dokud nebudeme mít záchranu jistou, příchody ani odchody se neprobírali. Já jsem spíše trenér, který buduje mužstvo z mladých hráčů. Mně se moc líbí hra Slovácka. Když Ostrava tenkrát v přípravě porazila Slovácko 6:0 a já jsem řekl, že se mi Slovácko líbilo daleko víc než Baník, majitel Brabec se urazil. Nakonec tady Ostrava v lize dostala bůra.

I v derby se vám Slovácko líbilo?
Ano. Je vidět, že kluci spolu vyrostli. Jsou sehraní, vědí, co mají v daných situacích hrát. My se občas hledáme. Já jsem ve Zlíně taky nový. Před lidmi, jako je pan Červenka, smekám.

Sezonu zakončíte doma s Libercem, se kterým jste rovněž spjatý. Je výhoda, že Slovan už nehraje o evropské poháry?
Já nevím. Pomalu se nestarám, ani proti komu hrajeme. Nebudete mi to věřit, pro mě každý soupeř stejný. Všechny chci porazit. Musíme se o to aspoň pokusit. Ve Zlíně jsem si pořádně stihl prohlédnout akorát fyzický stav mužstva. Hodnotit Liberec, který jsem dostal do první ligy, si vůbec netroufnu. Dřív jsem tam jezdil na každý zápas, nyní jsem ho neviděl hrát ani nepamatuji. Pro mě to žádná výhoda není.