Hradišťská sportovka se na závěrečný turnaj 11. ročníku McDonald’s Cupu, kterého se celkem zúčastnilo 3328 školních týmů, probojovala coby vítěz Zlínského kraje. Své ambice naznačila už v základní skupině, kde dvakrát vyhrála a jednou remizovala. Po hladké čtvrtfinálové výhře nad Mladou Boleslaví se v souboji o finále mladí Hradišťané utkali se školáky z Prahy. Bitva jako řemen skončila remízou 2:2, při penaltách ale měli pevnější nervy borci ze Slovácka.

Finálový souboj začali hráči ZŠ Sportovní špatně a brzy prohrávali 0:2. „Nejhorší ale bylo, že jsme dostali třetí gól, který přitom vůbec neměl platit, protože balon nebyl v brance, což po zápase uznali i Brňáci,“ litoval hradišťský trenér Jiří Kodrla. Jeho svěřenci pak sice snížili na 2:3, na víc už jim ale nezbyl čas. „Škoda, kdyby se hrálo o chvilku déle, kdo ví, jak by to nakonec dopadlo. I tak je to ale obrovský úspěch,“ těšilo Kodrlu, který neopomněl poděkovat rodičům a fotbalovému klubu 1. FC Slovácko, který škole na cestu do Jihlavy poskytl autobus.

„Kluci mají můj obdiv. Výkony, které tu předváděli, byly fantastické. Opravdu mi bylo velkou ctí tento turnaj zaštítit,“ prohlásil nový sparťanský kouč Vítězslav Lavička, který byl patronem akce a který předával ceny pro nejlepší.

Třešničkou na dortu bylo ocenění hradišťského brankáře Romana Vitáska, který z rukou bývalé běžkyně na lyžích a nyní předsedkyně klubu fair play Českého olympijského výboru Květy Jeriové- -Peckové převzal cenu fair play. „Těsně před koncem zápasu přiznal soupeři rohový kop, který rozhodčí neviděl,“ prozradil důvod ocenění trenér Jiří Kodrla.

VÝSLEDKY - základní skupina: Uh. Hradiště - Plzeň 2:2, - Jablonec 3:0, - Teplice 1:0. Čtvrtfinále: Uh. Hradiště - Ml. Boleslav 7:1, Praha - Č. Budějovice 8:1, Brno - Plzeň 1:1 (na pen. Brno), Jihlava - Humpolec 5:2. Semifinále: Brno - Jihlava 7:3, Uh. Hradiště - Praha 2:2 (4:3 na pen.). Finále: Brno - Uh. Hradiště 3:2.

KONEČNÉ POŘADÍ: 1. ZŠ Janouškova Brno, 2. ZŠ Sportovní Uh. Hradiště, 3. ZŠ Rošického Jihlava, 4. ZŠ Vladivostocká Praha, 5. ZŠ Václavkova Ml. Boleslav, 6. ZŠ Terezie Brzkové Plzeň, 7. ZŠ Grünwaldova Č. Budějovice, 8. ZŠ Hálkova Humpolec, 9. ZŠ Příkopy Náchod - Plhov, 10. ZŠ Heyrovského Olomouc, 11. ZŠ Mozartova Jablonec n/N, 12. Jana Šoupala, Ostrava, 13. ZŠ Edisonova Teplice, 14. ZŠ Pionýrů Sokolov, 15. 2. ZŠ Školní Dobříš, 16. ZŠ Sokolovská Svitavy.

ZŠ UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Radek Janečka, Roman Vitásek - Michal Suchý, Adam Skřivan, Petr Silnica, Erik Winkler, Libor Holík, Marek Flasar, Martin Lapčík, Ivo Dobrozemský, Tomáš Kovács, Lukáš Ohnutek, Michal Minář, Tomáš Zajíc. Trenér: Jiří Kodrla.