Dominik Janošek byl v uplynulém kole proti Baníku rozhodně vidět. Mladík, který v polovině ledna přestoupil z brněnské Zbrojovky, se mohl dokonce zapsat do listiny střelců, ale jeho vydařenou střelu mu Laštůvka zpacifikoval. Slovácko vyhrálo na hřišti soupeře po čtrnácti měsících, ale žádné bouřlivé oslavy se po zápase nekonaly. „Nic speciálního, zařvali jsme si vítězný pokřik a zápas jsme ještě rozebírali v autobuse. Zatím není důvod k velkému slavení, musíme se připravit na Spartu,“ dobře ví rodák z Rajhradu.

Do Uherského Hradiště přijede náš nejsledovanější klub. Jaký to bude podle vás zápas?

Určitě moc těžký. Na druhou stranu k němu budeme přistupovat stejně jako k zápasu v Ostravě. Budeme se dívat na sebe a chtít na domácím hřišti vyhrát.

Bude to mimořádný zápas pro Slovácko?

Sparta má zvučné jméno, přijde víc lidí, jsou to vždycky víc vyhecované zápasy. Myslím si, že bude super atmosféra, bude to takové hezké. My uděláme všechno pro to, aby byli fanoušci spokojení a tři body zůstaly u nás.

Sparta přes zimu posílila, může hrát v zápase roli i to, že jste víc sehraní?

Může to tak být. Bude hrát roli i sebevědomí. Myslím, že po výhře na Baníku ho máme. Sparta sice také minulý týden vyhrála, ale druhou půlku se trápila, sledoval jsem ten zápas s přítelkyní. Čekám, že to bude vyrovnané utkání, budou rozhodovat maličkosti.

Jak znáte Spartu? Máte tam nějakého bývalého spoluhráče z mládežnické reprezentace?

Ne. Vůbec kádr neznám, jen z televize. S kým jsem hrával ze Sparty v mládežnických výběrech, tak ti kluci se v kádru vůbec neobjevují.

Budete v základní sestavě?

Tak to nevím, to je otázka na trenéra, ale rád bych.

V Ostravě jste byl. Bylo pro vás velké překvapení, že vám dal trenér Kordula důvěru od první minuty?

Už během týdne jsem to začal tušit. Šumi (Šumulikoski) bral od středy antibiotika, trenér se rozhodl pro mě. Od čtvrtka jsem věděl, že nastoupím v základu. Jsem za to hodně vděčný.

Určitě jste měl v hledišti rodinou podporu…

Přesně tak. Přímo na stadionu fandil táta a máma s přítelkyní. Hned po zápase mně všichni gratulovali, byli šťastní i za mě. Bylo to super.

Byl jste před zápasem nervózní?

Musím se přiznat, že tam trošku nervozita byla. Nebyl to sice první ligový zápas, ale v základu jsem nastoupil poprvé. Na rozcvičce na mě padla taková malá nervozitka, ale pak to bylo super. Zápas jsem si užil.

Dali jste podle vás do hry víc srdce? Šli jste víc za výhrou?

Už v kabině před zápasem a na rozcvičce jsme na sebe křičeli, byli jsme vyhecovaní. Když jsme třeba vybojovali balon nebo předvedli vydařenou akci, tak jsme se radovali jeden za druhého. Domácí byli postupně čím dál víc nervóznější, i jejich fanoušci, to nám svědčilo. Nakonec jsme došli k vítěznému konci.

Potvrdily se na Baníku dobré výsledky i hra z přípravných zápasů?

V přípravě jsme hlavně chtěli zapracovat na útočné fázi, což si myslím, že se nám celkem dařilo. Prakticky v každém přípravném zápase jsme dali gól. Tam nešlo ani tak o výsledky, ale spíš o to, abychom byli připraveni výkonnostně a dávali branky. Což si myslím, že se v Ostravě potvrdilo a vydařilo.

Nastoupil jste poprvé v kariéře od první minuty v ligovém zápase. Váš tým slavil výhru. Jaké byly vaše pocity z celé té vydařené soboty?

Jo, bylo to super, Zápas mi sedl, ale hlavně že jsme vyhráli. To bylo v naší situaci to nejdůležitější. Tři body jsou super, ale musíme v tom pokračovat.

Jaké byly po Baníku oslavy?

Nic speciálního, že bychom cestou domů zpívali, to ne. V kabině jsme si zařvali vítězný pokřik a v autobuse se ještě rozebíral zápas to bylo tak všechno. Zatím ještě není žádný důvod k velkému slavení.

Dostali jste od trenéra za výhru volno?

V neděli jsme dostali volno, ale to bylo už v týdenním plánu. Od pondělí už začala příprava na Spartu.