„Byl jsem s ním moc spokojený. Podal velmi dobrý výkon, dokázal měnit těžiště hry a v obranné fázi byl dostatečně důrazný,“ řekl na jeho adresu kouč Michal Kordula.

Doneslo se k vám hodnocení trenéra? Co na to říkáte?

Jasně. Do dlouhé době jsem nastoupil v základu, hrálo se mně dobře. Dal jsem do zápasu všechno, chtěl bych se v základní sestavě udržet.

Během zápasu jste se ale nevyhnul zaváhání…

Byla tam nějaká ztráta míče kolem středového kruhu, ale pokaždé jsem to napravil. To se občas stane, byl jsem na zápas hodně namotivovaný.

Váš otec je fotbalový trenér. Rozebíráte spolu zápasy? Jak hodnotil bezbrankový duel proti Teplicím?

Rozebíráme každý zápas. Když má čas, tak je na Slovácku na každém utkání, byl i na Teplicích. Obyčejně je při hodnocení docela kritický, ale po minulém kole mě pochválil, takže to asi nebylo zase tak špatné.

Vítězný zápas Česka proti Rusku.
Večer Davidů! Krejčí a Pastrňák zařídili výhru 4:3 nad Rusy

Pojďme k zítřejšímu zápasu v Plzni. Domácí potřebují nutně body k titulu a Slovácko k záchraně…

Plzeň je Plzeň, všichni víme, o co hrají. My také ještě nejsme definitivně zachránění, takže čekám docela zajímavý a dramatický zápas. Bude to těžké, ale remizovalo se na Slavii, tak můžeme bodovat i v Plzni.

Viktorce se na jaře moc nedaří, navíc musí nutně bodovat. Dá se toho využít?

To je pravda, ty jejich výkony nejsou na jaře nic moc. Budou hrát před vlastními fanoušky, budou se chtít vytáhnout, ale můžou být i nervózní.

Slovácko vyřadilo v osmifinále Plzeň na jejím trávníku. Může vám výhra z podzimu zvednout sebevědomí?

V poháru jsem nehrál, to jsem byl ještě v Brně, ale může to povzbudit. Osobně si myslím, že to bude úplně jiný zápas. V poháru šlo v uvozovkách jenom o postup do dalšího kola, tady se bude hrát o titul a o ligovou záchranu.

Ilustrační foto
Kam za sportem ve Zlínském kraji

Vzpomněl jste váš bývalý klub. Zbrojovka byla po podzimu na dvanáctém místě. Aktuálně to vypadá, že bude prvním sestupujícím. Čemu to přičítáte?

Odešel jsem z Brna na začátku zimní přípravy, všechno vypadlo, že na jaře to bude klapat. Nevím, co se tam stalo. Nechci to ani nijak hodnotit. Soustředím se na Slovácku, tabulka je v dolní polovině nabitá. Škoda remízy proti Teplicím, pokud bychom vyhráli, tak už jsme mohli být relativně v klidu.

Dá se z vašeho pohledu už zhodnotit první půlrok ve Slovácku?

Pokud mám být upřímný, tak jsem nečekal, že dostanu tolik příležitostí. Jsem moc rád, že jsem dostal důvěru už v prvním kole na Baníku a zabydlel jsem se v sestavě. Je to velké plus nastupovat v lize tak mladý. Bohužel, pak přišly karty a ze sestavy jsem vypadl.

Nastupujete na pozici defenzivního záložníka, je to váš post?

Jasně. Je to takzvaná pozice číslo šest, tam se cítím nejlépe.

Milan Heča
Brankář Heča neinkasoval gól už 533 minut. Na statistiku se nedívám, tvrdí