Fanoušci i odborníci očekávají jasné vítězství svěřenců Ladislava Jurkemika, ale jen letmý pohled do nedávné minulosti varuje. Velký pozor! Slovácko totiž se Severočechy prohrálo obě utkání v minulé sezoně.

„Já se do minulosti příliš nedívám. Teď odstartovala úplně nová soutěž, kde je vše zapomenuto,“ tvrdí hradišťský kouč Ladislav Jurkemik, který by se prý ale nezlobil, kdyby jeho hráči šli do zápasu s o to větším úsilím.

Stoprocentní nasazení totiž bude třeba jako sůl, jen s fotbalovostí by si domácí zřejmě nevystačili. „Viděl jsem soupeře dvakrát v akci, mužstvo má velmi dobře poskládané. Všichni bojují s maximálním nasazením,“ všiml si Jurkemik. A jaká je největší zbraň Ústeckých? „Mají ve svém středu vysoké hráče, takže si budeme muset dát velký pozor na standardky,“ varuje kouč.

Přestože soupeř, zvlášť když v prvním kole na domácím hřišti v souboji s Bohemians padl, jistě bude velmi nepříjemný, každý jiný výsledek než výhra by byl pro domácí velkým zklamáním. „Ve fotbale se sice může stát cokoliv, ale ano - nic jiného než tři body nebereme,“ přiznává Ladislav Jurkemik, který si, stejně jako polovina mužstva, odbude premiéru před domácím publikem. „Nedá mi to klidně spát,“ sympaticky přiznává Jurkemik. „Věřím, že fanoušky potěšíme pěkným fotbalem a dotáhneme zápas do vítězného konce.“

Do důležitého mače půjde Slovácko v plné síle. Potíže s ramenem totiž zažehnal Aleš Chmelíček, autor jediného gólu Slovácka v Opavě. „Trénoval naplno, takže s ním můžu počítat. V pořádku jsou i ostatní hráči,“ pochvaluje si hradišťský trenér.

Přestože jeho mužstvo podalo v Opavě velmi dobrý výkon, na trávník Městského stadionu v Uherském Hradišti dnes možná vyběhne pozměněná sestava. „Asi tam nějaké změny budou,“ naznačil pouze Jurkemik, víc však své karty odkrýt nechtěl.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Němčický, Šimáček, Ineman, Formánek – Kubáň, Randa, Berger, Gonda – Chmelíček, Matůš.