„První půle byla hodně o bojovnosti a nasazení. Podařilo se nám zatlačit Hlučany na jejich polovinu, a proto přišly i naše góly," poznamenal trenér dolněmčanského A-týmu David Jurásek. O první branku se postaral po půlhodině hry Ivo Bída. Vzápětí viděl hostující Petr Šimčík za napadení jednoho z domácích fotbalistů v přerušené hře první červenou kartu a chvíli nato přidal Tomáš Tinka druhý gól domácích. Minutu před koncem prvního poločasu navíc trefou do šatny zvýšil už na 3:0 Petr Tinka.

„Ve druhé půli jsme trochu polevili a nechali jsme hrát Hlučany, což využili ke snížení skóre v 73. minutě po nedorozumění našeho obránce s brankářem," doplnil David Jurásek.

Minutu na to musel jít nedobrovolně pod sprchy po druhé žluté kartě domácí Ondřej Cmol. Hosté toho ale nevyužili, a když byl čtyři minuty před koncem, také po druhé žluté, vyloučen druhý hráč Hluku Martin Zalubil, bylo rozhodnuto.

„Vítězství potěšilo o to víc, že to bylo po letech nad naším rivalem z Hluku a zároveň v den premiéry naší nové hymny, na kterou jsem pyšný nejen já, ale doufám, že i hráči a fanoušci. Zvláště, když uvážíte, že spousta fotbalových klubů nic takového nemá. Když se z amplionů naše hymna rozezní, určitě to bude mít na naše hráče také motivační efekt," doplnil David Jurásek.

Píseň Ukažte, jak hrajú Dolněmčané složil Svatopluk Tinka, autorem textu je šéfredaktor Slováckého deníku Pavel Bohun a song nahrála tamní kapela Dagnes. „Můj taťka věnoval fotbalu v Dolním Němčí celý svůj život, proto byla tvorba této skladby pro mě srdeční záležitostí. Myslím si, že z ní má tam někde nahoře určitě radost," nechal se slyšet Svatopluk Tinka.

Pavel Bohun přistupoval k otextování písně v podobném rozpoložení. „Zapáleným hráčem a dlouholetým funkcionářem v někdejší TJ Dolní Němčí byl také můj děda Josef Zimčík (Joza). Z mé strany je to srdcovka pro něj," doplnil Pavel Bohun. 

Ukažte, jak hrajú Dolněmčané

Kopačky, štulpny, dresy na sebe dáš,
v kabině zamkneš stresy, ty na to máš.

Stadión pod Loskama, už sa chystá,
súpeřu, třes sa, prohra, je tam jistá…

Borci do útoku, už nemožú,
máte na to obrat ich o kožu.

Jejich kombinace sú tak plané,
ukažte, jak hrajú Dolněmčané!

Zatlač ho do šestnáctky, přehled ztrácá,
s bekama v malém vápně, žádná práca.

Brankař sa jak sulc klepe, néni na mol?
Balón do sítě letí a je to gól…

Borci do útoku, už nemožú,
máte na to obrat ich o kožu.

Jejich kombinace sú tak plané,
ukažte, jak hrajú Dolněmčané!

Borci do útoku, už nemožú,
máte na to obrat, ich o kožu.

Jejich kombinace sú tak plané,
ukažte, jak hrajú Dolněmčané!