Na sraz do Prahy odcestovali brankář Vít Nemrava, záložníci Marek Havlík s Vlastimilem Daníčkem a útočník Jan Kliment. Na soupisce nechybí ani zlínský forvard Tomáš Poznar.

Národní tým pobýval v posledních dnech na Kypru, kde také odehrál přátelské utkání s tamní reprezentací. Před odletem k zápasu Ligy národů do Izraele odhalilo testování několik pozitivních vzorků u členů reprezentace.

Proto byl narychlo sestaven záložní tým složený z hráčů FORTUNA:LIGY, který se momentálně pod vedením trenéra Davida Holoubka připravuje v Praze.

Nedělní duel proti Izraeli odehraje původní tým reprezentace, který tvoří pouze hráči s negativním testem na covid-19. Po jeho odehrání se přesunou do Prahy, kde podstoupí další kolo testování. Následně se rozhodne, zda odletí k dalšímu zápasu Ligy národů.

„FAČR děkuje všem profesionálním klubům za spolupráci na vytváření záložního týmu české reprezentace. Stále platí, když to bude na základě hygienických opatření možné, že je prioritou vyslat na středeční utkání do Skotska A tým trenéra Šilhavého,“ uvádí asociace na svém na webu.