Domácí sice od 18. minuty zásluhou David Pavelka vedli, jenže Michal Rabušic nejprve vyrovnal a v nastaveném čase rozhodl o šťastné výhře Liberce.

1. FC SLOVÁCKO – LIBEREC 1:2 (1:1)

Nula bodů a skóre 2:5, to byla bilance Slovácka z posledních dvou zápasů. Svěřenci trenéra Soukupa chtěli nepříznivou mini sérii zlomit proti favorizovanému Liberci, který na podzim na hřištích ani jednou soupeřů neprohrál.

Od úvodních minut bylo rušno před oběma brankami. Skóre se měnilo po osmnácti minutách. Míč si vyměnila dvojice Pavelka, Ondřejka, který zpětnou přihrávkou našel ideálně prvního jmenovaného, který pálil ostrými – 1:0. Deset minut před odchodem do kabin mohlo být srovnáno, ale Gebre Selassie luxusní přihrávku od Váchy nevyužil, z pěti kroků mířil jenom do náruče gólmana Filipka. O chvíli později ale reprezentační obránce své zaváhání napravil, když připravil gólovou pozici pro Rabušice – 1:1. V samém závěru poločasu ještě zahrozil Breznaník, ale Filipko jeho nepříjemnou střelu vytěsnil na roh.

„Troufnu si říct, že jsme vedli zaslouženě. Ale místo toho, abychom pokračovali v tlaku, tak jsme se trošku zatáhli. Byla to patnáctiminutovka, ve které jsme si o vyrovnání koledovali a trest nakonec opravdu přišel. Gebre Selassie utekl Reinberkovi a bylo 1:1,“ okomentoval první poločas trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Sedm minut po změně stran bylo pořádně rušno v pokutovém území Liberce. Střídající Volešák centroval, míč zasáhl Breznaníka, domácí hráči a tribuny se dožadovali penalty za nastřelenou ruku, ale hlavní arbitr byl jiného názoru. Na hráčích obou mužstev bylo patrné, že s remízou nejsou spokojeny a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Vyložených gólových bylo ale poskromnu, akce většinou končily před šestnáctkami.

V 70. minutě se z dobrých dvaceti metrů parádně opřel do míče domácí Valenta, gólman Liberce Bičík ale jeho střelu zázračně vyrazil a před dobíhajícím Daníček uhasil nebezpečí Nezmar. Když už se zdálo, že si obě mužstva body rozdělí, srazila domácí do kolen Reinberkova chyba. Obránce domácích ztratil v nastaveném čase míč souboji se Šuralem, ten odcentroval a Rabušic ses tal hrdinou utkání. „Takovou chybu jakou udělal Reinberk při autu, to se prostě nesmí stát ani v dorostu,“ zlobil se po zápase na svého svěřence kouč Soukup. „Nechci ale podlehnout emocím z poslední minuty. Myslím si, že jsme si minimálně bod zasloužili a měli jsme ho uhrát. Hráči odevzdali hodně sil, nechci na ně ze závěru zápasu naházet veškerou špínu,“ dodal trenér Slovácka.

Jeho protějšek Jaroslav Šilhavý už s výhrou ani nepočítal. „V závěru se Slovácko stáhlo k vlastní brance a přiznám se, že už jsme brali remízu. Kluci ale šli za vítězstvím, a tak nakonec vezeme tři body. Musím říct, že výsledek je pro domácí hodně krutý, remíza by zápasu rozhodně slušela víc. Na druhou stranu jsem rád, že naše série venku pokračuje,“ radoval se liberecký lodivod.

Branky: 18. Pavelka – 38 a 90.+1 Rabušic. Rozhodčí: Matějek – Pelikán, Wilczek. ŽK Kordula. Diváci: 4526. 1. FC Slovácko: Filipko 2 – Reinberk 3, Košút 3, Trousil 2, Mezlík 3 – Daníček 3, Kordula 2, Fujerik 2 (46. Volešák 3), Pavelka 2, Valenta 3 (89. Poliaček) – Ondřejka 3 (84. Čtvrtníček). Trenér: Soukup. Liberec: Bičík 3 – Gebre Selassie 2, Nezmar 2, Karisik 3 (50. Kerič 4), Fleišman 2 – Šural 3, Vácha 2, Janů 2, Breznaník 3 (68. Bosančič) – Štajner 3, Rabušic 2. Trenér: Šilhavý.