„Někteří lidé můj krok nechápou. Ale oni nebyli v mé kůži a nevědí, jak složité pro mě přestupní období bylo. Situace se měnila ze dne na den," vzkázal sedmadvacetiletý záložník.

Vlnu negativních ohlasů determinovala i jeho prohlášení na začátku ledna. K některým angažmá v Turecku se Droppa stavěl odmítavě, protože nemínil být v dané lokalitě v ohrožení života. A to ani kdyby jej platili zlatem. Zcela však nevyloučil, že v případě vhodné nabídky se do země nevypraví, což už veřejnost nepostřehla.

„Do Turecka jsem prvně chtěl jít, jenže v Istanbulu pak proběhl atentát a já jsem dostal strach. Připadala pro mě v úvahu už jen města, kde je klid," vysvětluje.

Nakonec se jedno takové našlo. Bandirma, která má zhruba 140 tisíc obyvatel a je situovaná na severozápadě země u Marmarského moře.

„Je to krásné město a vypadá to, že je tu opravdu klid. I spoluhráči mě ujistili, že se nemusím bát," vypráví Droppa.

Pozitivními poznatky a fotkami potěšil i svou přítelkyni, která jej při odletu vyprovázela s nešťastným výrazem. Nyní už je vše jinak.

„Moc se těšíme na procházky s dcerou kolem moře a na koupání. Pro holky to bude skoro jak celoroční dovolená," usmívá se český reprezentant.

Po fotbalové stránce přiznává, že sám by si přál místo v elitnějším klubu, na druhou stranu i v tomto případě vidí slušnou perspektivu.

„Ano, pohybujeme se teď kousek nad sestupem, ale tým je nový a má ambice k tomu, aby hrál v příští sezoně o postup. Navíc náš trenér Feyaz Ucar je legendou Besiktase a kouč brankářů Hayrettin Demirbas chytal v reprezentaci, takže fotbal tady má hlavu a patu. Jinak bych s klubem smlouvu nepodepsal," upřesnil Droppa.

Chuť do práce mu dodávají také úvodní zkušenosti. Jsou více než výborné.

„Často se stává, že lidé z klubu zkouší měnit finanční podmínky po příletu hráče. Tady proběhlo vše podle dohody. Vedle toho mě mile překvapilo, že mě přišel přivítat starosta města a také několik fanoušků. Lidé mě po jednom dnu poznávali a byli na mě příjemní jak v restauracích, tak v obchodech," zapůsobilo na něj.

Jestli ale zvolil správně, to si uvědomuje, bude moct s určitostí říct až časem. Bez zajímavosti přitom nezůstává fakt, že mezi dalšími kluby, které se kolem Lukáše Droppy točily, bylo i Slovácko.

„Je pravda, že se mi ozvalo. Jsem za to rád, protože už poněkolikáté říkám, že bych si za něj chtěl jednou zahrát. V tuto chvíli ale cítím, že ještě pořád není ten správný čas," uvedl uherskohradišťský rodák, který klub svého srdce sleduje.

„Ve Slovácku proběhly určité změny a já věřím, že mu prospějí. Lidé a fanoušci si tam zaslouží jen to nejlepší. Bylo by krásné, kdyby se na Slovácku někdy bojovalo o evropské poháry," dodal.

LUKÁŠ DROPPA

Věk: 27 let

Národnost: česká

Výška/váha: 182 cm/79 kg

Pozice: záložník

Klub: Bandirmaspor

Mládež: Traplice, Slovácko, Sparta Praha

Profesionální kariéra: Sparta, Vlašim, Ostrava, Slask Wroclaw, Pandurii, Tomsk, Bandirmaspor

O SETRVÁNÍ V REPREZENTACI

„Přestup do Bandirmasporu jsem s trenérem Karlem Jarolímem nekonzultoval. Probíhal narychlo a mohlo se stát, že nevyjde, takže telefonát by se stal zbytečným. Jestli budu nadále v reprezentaci, to je jen na trenérovi. Ať už bude jeho rozhodnutí jakékoliv, budu jej plně respektovat. První sraz proběhne v březnu, tak myslím, že za měsíc, co tady budu hrát druhou ligu, fotbal hrát nezapomenu. Navíc zdejší soutěž má svou úroveň. Vedle toho se domnívám, že i kdybych šel někde do nejvyšší soutěže, nezaručí mi to setrvání v reprezentaci. Vždycky záleží hlavně na výkonech hráče a na tom, jestli pravidelně hraje."

Lukáš Droppa