„Já jsem se díval, ale od osmé minuty byl obraz zkreslený. Domácí hráli v deseti, takže nevím, jestli nám zápas vůbec něco ukázal,“ říká záložník Slovácka Vlastimil Daníček, který parádní ranou rozhodl poslední domácí souboj s Bohemians.

Nyní by Moravané rádi obrali o body i Mladou Boleslav. Středočeši ani po postupu do semifinále nejsou v ideálním rozpoložení, vždyť z posledních sedmi ligových utkání vyhráli pouze jednou „Dostali nový impuls v podobě trenéra Webera. Snaží hrát pořád ofenzivně, což by nám mohlo svědčit. Jsme na zápas dobře připravení, jedeme tam bodovat,“ burcuje Daníček.

Proti Slovácku je tentokrát i nepříznivá bilance. Celek z Uherského Hradiště se ve městě škodovek dlouhodobě souží. Z jedenácti utkání přivezli hráči na Moravu pouze jednu výhru a dvě remízy.

„Na statistiky se nemůžeme dívat. Musíme hrát hlavně svou hru,“ říká obránce Josef Divíšek.

Mladá Boleslav zlomila mizerná období před týdnem v Brně, kde rozložila Zbrojovku třemi brankami v úvodní půlhodině a v pohodě venku zvítězila.

„Určitě jim výhra psychicky prospěla, ale nemyslím si, že by to mělo být něco, z čeho bychom měli být nervózní. Věřím, že když budeme hrát svou hru, tak to dopadne dobře,“ doufá Divíšek.

Podle něj cesta za úspěchem vede v aktivní hře, vysokém napadání a v proměňování šancí.

„Pokud bych měl hledat slabiny, tak soupeř nemá tak zkušenou obranu. Na druhé straně je silní v ofenzivě a na to si budeme muset dávat velký pozor, protože jakýkoliv centr do vápna znamená velké nebezpečí. Pro oko diváka by to mohlo být zajímavé utkání,“ míní Divíšek.

Oba týmy se po dvou třetinách soutěž nacházejí v dolní polovině tabulky a ve zbytku sezony je nejspíše čeká tvrdý boj o udržení.

„Bude to zajímavé až do posledního kola,“ předpokládá bývalý hráč Příbrami a Táborska.

„Mezi devátým a patnáctým místem je rozdíl pouhé tři body a každé další ligové kolo přináší překvapivé výsledky. My bychom se chtěli dostat do klidnějších vod co možná nejdříve a k tomu je potřeba sbírat body i venku,“ přidává letní posila Slovácka.

Vstup do jarních odvet vyšel i celku z Uherského Hradiště, který vyšel naprázdno pouze v Olomouci. Jinak zdolal Ostravu a Bohemians 1905 nebo remizoval se Spartou.

„Před startem jarní části sezony jsme kolem slyšeli hlasy, že bodů moc nebude, ale my jsme chtěli do jarní části vstoupit úspěšně a myslím, že se nám to povedlo. Naneštěstí pro nás, se to povedlo i ostatním týmům ze spodní části tabulky. O to více však musíme být rádi, že jsme ty body uhráli, protože jinak by to bylo hodně špatné,“ dodává Divíšek.