V duelu plném brankových příležitostí a skvělých zákroků obou gólmanů vynikl jeden muž – Jaroslav Diviš. Ofenzivně laděný záložník Slovácka, který přišel před začátek jara ze slovenské Senice, zle větral plzeňskou obranu. Výčet jeho gólových šancí by zabral téměř celý článek. Slovácký dravec mohl klidně nastřílet hattrick, ale nakonec se první branky v novém angažmá nedočkal.

Co u vás převládá, spokojenost se ziskem bodu, nebo naštvání za vaše neproměněné příležitosti?

Určitě spokojenost s bodem, i když na druhou stranu, když jsme přežili penaltu, tak jsem věřil, že vyhrajeme. Ty šance… Měli jsme spoustu možností dát gól, já sám jsem jich měl nejvíc, Libor Došek taky mohl skórovat, Tomáš Rada trefil břevno, obrovská škoda.

Pamatujete zápas, ve kterém jste měl tolik gólových šancí?

To nevím. Když jsem měl v nějakém zápase tolik příležitostí, tak jsem vždycky alespoň jednu proměnil, i kdyby v bráně nikdo nebyl, tak jsem gól v Plzni asi nedal.

Mrzelo to víc, že jste se netrefil právě proti Petru Bolkovi, který byl váš bývalý spoluhráč?

To ne. Mrzí mě, že jsem nedal gól. Že stál v brance zrovna on… Nevím, jak se mám k tomu vyjádřit. Proměnit aspoň jednu, tak by zápas mohl vypadat jinak. Strašně mě to mrzí, mohli jsme si odvést víc než jeden bod. Na druhou stranu měla i Plzeň spoustu šancí, zápas mohl klidně skončit 3:3.

Kterou příležitost si nejvíce vyčítáte?

Asi všechny. Měl jsem dva nájezdy na gólmana. První mě někdo zakřižoval a nestihl jsem vystřelit. Ve druhé jsem to také neřešil ideálně. Potom jsem měl po přihrávce od Jirky Valenty asi míč seknout a nakonec jsem trefil nohy brankáře Bolka. Mohlo to být všechno jinak.

Působila Plzeň po nevydařených zápasech na Spartě a proti Lyonu zakřiknutě? Čekal jste, že budete mít tolik brankových šancí?

Určitě ne. Věděli jsme, že Plzeň bude chtít hrát fotbal, a pokud se dostaneme do nějaké příležitosti, tak ji musíme využít. Nakonec těch šancí bylo mraky, ale nedali jsme ani jednu.

Na první gól v novém angažmá pořád čekáte. Máte větší motivaci do dalších zápasů?

Odehrál jsem za Slovácko čtyři zápasy a v každém jsem měl nějakou šanci, žádnou jsem ovšem zatím neproměnil. Čekám na gól a věřím, že se dostaví co nejdříve.