Minutu před závěrečným hvizdem neudržel nervy na uzdě záložník hostů Pavel Doseděl a inzultoval rozhodčího Michala Veselého, který po ataku zajímavý duel za stavu 2:1 předčasně ukončil.

„Byl to momentální zkrat. Rozhodčímu bych se chtěl omluvit, nebylo to nic osobního, prostě jsem neudržel nervy na uzdě. Já nejsem žádný násilník, v životě jsem nedostal červenou kartu," litoval chvilkové ztráty kontroly Pavel Doseděl.

Do konce duelu zbývalo jen několik desítek sekund, když zhruba na polovině hřiště fauloval domácího Jaroslava Kedru. Ten po zákroku upadl tak nešťastně, že si ošklivě poranil rameno. Možná i proto rozhodčí neváhal a vytasil rovnou červenou kartu. Podle svědků by přitom za stejný zákrok normálně stačil i kartonek žluté barvy.

„Odcházel jsem od místa faulu, myslel jsem, že dostanu žlutou, protože ten faul nebyl v žádném případě tak hrozný, jaké měl následky. Když jsem se otočil a viděl červenou, bouchlo to ve mně. Přišel jsem k rozhodčímu a strčil ho do hrudníku," popsal incident Pavel Doseděl.

Jeho verzi potvrdil i sám napadený sudí.

„Potrestaný hráč se proti mně rozběhl, trefil mě do hrudníku a já spadl. Neváhal jsem a po mé inzultaci zápas hned ukončil. Nic podobného jsem ve své kariéře nezažil a doufám, že už nezažiji. Od pískání mě ale tento incident určitě neodradí," uvedl Michal Veselý.

O správnosti svého verdiktu je přesvědčený.

„Faul byl na jasnou červenou, na tom jsme se shodli po utkání i s mými asistenty. Navíc faulovaný skončil se svým zraněním v nemocnici," nechal se slyšet 34letý arbitr, jenž se s píšťalkou po hřišti pohybuje již čtrnáct let a v krajských soutěžích působí druhým rokem.

Podobně inzultaci popsal i člen výboru domácího SK Zlechov Petr Valenta. „Rozhodčí spadl na zem, možná to ale bylo tím, že útok nečekal a byl překvapený," uvedl domácí funkcionář.

Až do inkriminovaného okamžiku přitom derby nevybočovalo z normálu. Nebylo přehnaně vyhecované, žádné tvrdé zákroky či potyčky. „Nic takového. Rozhodčí pískal v pohodě, utkání měl pod kontrolou," shodli se zástupci obou stran.

„Hned na místě jsme se rozhodčímu i domácím omluvili. Pavel, kterému bude třiatřicet, byl vždycky bezproblémový hráč, proto doufám, že z něj neudělají odstrašující případ a trest mu neukončí kariéru," přeje si Roman Šilc, předseda SK Jalubí a trenér prvního mužstva v jedné osobě.

Sám hráč je zatím hodně pesimistický.

„Už si asi nezahraju. Rozhodčích je totiž málo a svaz si je pochopitelně chrání. To, co jsem udělal já, by se nemělo stávat. Okamžitě jsem si uvědomil, že to byla chyba. Lituju toho, ale už to, bohužel, nejde vrátit zpátky," prohlásil smutným hlasem Pavel Doseděl.

Zraněný tvůrce hry Zlechova Jaroslav Kedra ihned po nedělním utkání absolvoval vyšetření v nemocnici a včera (v pondělí) se podrobil operaci.

„Přesný rozsah zranění vám neřeknu, to se dozvíme až po operaci. Původně to nevypadalo vůbec dobře, věříme ale, že doba léčení bude co nejkratší," vyslovil přání zlechovský trenér Jiří Kraml.

Hříšník z Jalubí si minimálně půl roku fotbal nezahraje

Minimálně půlroční trest zřejmě nemine víkendového hříšníka Pavla Doseděla z Jalubí, po jehož žduchnutí do hlavního sudího bylo utkání ve Zlechově pro inzultaci předčasně ukončeno.

„Dle platných řádů mu v případě fyzické inzultace hrozí stopka na šest až čtyřiadvacet měsíců," potvrdil předseda Disciplinární komise (DK) KFS Zlín Martin Bsonek, který s dalšími členy komise ale vše prošetří.

„Vše je moc čerstvé, mám jen kusé informace. Moudřejší budu až po středečním zasedání," omluvil se.

Komise bezpochyby bude brát v potaz hříšníkovu minulost, stejně okolnosti provinění a jeho následné chování. Sám Doseděl celou situaci označil za svůj chvilkový zkrat a po utkání se všem stranám upřímně omlouval.

„Na základě získaných faktů může být jeho přečin přehodnocen. Opravdu ale nechceme předjímat. Vždy se snažíme každý případ řešit individuálně, lidsky," potvrdil jeden z členů DK Radek Minařík.

Disciplinární komise krajského fotbalového svazu bude inzultaci v mužských soutěžích opět řešit po více než roční přestávce. Naposledy tak činila v závěru června roku 2013, kdy tvrdě dvou a tříletým distancem potrestala za napadení sudích po utkání na Mladcové dva ořechovské fotbalisty.

„Tehdy se ale podle všeho jednalo o jiný případ než nyní. Minulou sezonu byl v tomto směru opravdu klid a to je pro fotbal nejlepší," poznamenal s úsměvem Bsonek.

Zítra se celou kauzou bude zabývat i Sportovně-technická komise KFS Zlín, která musí rozhodnout o výsledku předčasně ukončeného zápasu pár minut před řádným koncem (Zlechov – Jalubí 2:1).

„Co jsem už hovořil s lidmi, kteří byli na tomto zápase, s největší pravděpodobností bude utkání kontumováno 3:0 pro domácí Zlechov. Navíc za hrubé nesportovní chování hráče hostí, které vedlo k ukončení zápasu, dostane klub Jalubí pokutu. V takových případech se pohybuje okolo deseti tisíc korun," konstatoval předseda STK Stanislav Travenec.