1. FC SLOVÁCKO – DUKLA PRAHA 5:1 (3:1)

Lepší start si domácí ani nemohli přát. Libor Došek se po Kerbrově sklepnutí obtočil kolem svého strážce a propálil gólmana Chudého. Kanonýr Slovácka prokázal famózní formu, když vstřelil již sedmou branku v sezoně. A kdo se usmíval nad myšlenkou, že by v současné formě patřil do reprezentace, toho definitivně přesvědčil v 5. minutě. Z pětadvaceti metrů se opřel do míče, který od břevna zaplul do sítě – 2:0. Osmý zápas, osmý gól, co dodat.

„Jasný kandidát na gól měsíce," měl jasno kouč Slovácka Svatopluk Habanec, který je přesvědčený, že jeho svěřenec hraje v reprezentační formě.

„Je nezastavitelný. Opravdu by mohl nakouknout do reprezentace, trenér Vrba by ho měl povolat. Je tady vnímaný jako starší hráč, ale důležitá je forma. A tu on má velkou, věk v tomto případě nehraje roli," zdůraznil domácí lodivod.

Pak se osmělila i Dukla, jenže rodící se šanci Považence zlikvidoval včasným vyběhnutím Heča. Nadále tak diktovalo tempo hry Slovácko. Po krásné akci Diviše s Kaloudou nechybělo mnoho, aby si hosté vstřelili vlastní branku.

Fanoušci ovšem smutnit nemuseli, hromové „góóóóól" si zakřičeli o chvíli později. Že se vyplatí zkoušet to ze střední vzdálenosti, se přesvědčil Milan Kerbr, jehož tečovaný pokus zapadl za bezmocného gólmana Dukly – 3:0.

„Vstup do utkání jsme měli strašný, byli jsme pro domácí jen dobrý sparing. Když ale v 5. minutě prohráváte 0:2, je to těžké. A sotva jsme se dostávali do zápasu, přišel třetí gól," litoval trenér Dukly Luboš Kozel.

Modrobílou smršť hosté přibrzdili po půlhodině hry. Nejprve sice domácí po bombě Marka Hanouska zachránilo břevno a po Bergrově dorážce hlavou brankář Heča, na doklepnutí Beauguela by však nedosáhl, ani kdyby byl chobotnice – 3:1.

„O přestávce jsme si říkali, že ještě není nic ztracené. Měli jsme šanci snížit na rozdíl jediné branky, ale nestalo se. Naše řešení ve finální fázi postrádala narozdíl od domácíh kvalitu, proto skončilo utkání zaslouženým vysokým vítězstvím Slovácka," nevymlouval se hostující lodivod.

Hosty definitivně zlomil devět minut po přestávce kdo jiný než Libor Došek. Po lahůdkovém Kerbrově centru se trefil i hlavou a završením hattricku vylepšil svou letošní bilanci na neskutečných devět branek. „Byl to rozdílový hráč," uznale pokýval hlavou Luboš Kozel.

Když dvoumetrový zabiják čtvrt hodiny před koncem střídal, vyprovázely ho zasloužené „standing ovations". To už mělo rozbouřené slovácké peklo za sebou i oslavy páté branky, kterou po individuální akci obstaral s chutí hrající Luboš Kalouda.

„Musím říct, že mě ten počet branek překvapil. Zápas rozhodl Libor Došek, který měl ovšem výborný servis od spoluhráčů," upozornil Svatopluk Habanec, který nezapomněl ani na druhou stranu sestavy.

„Kompletně se nám rozpadla obranná čtyřka, kluci vzadu to ale zvládli výborně. Reiberk podporoval i útok, spolupráce s Divišem fungovala. Břečka není klasický krajní obránce, zvládl to ale velice slušně, dohrával v křečích. Absolutorium pak zaslouží stopeři Košút s Mezlíkem.

Ten vždycky když nastoupí, dokáže na hřiště přinést své přednosti – jednoduchost, ubránit, předskočit, vykrývat prostory," chválil po vysoké výhře domácí kouč, kterého může těšit pohled na tabulku.

„Po pohárech ale jen z dálky pokukujeme. Musíme být pořád pokorní," snaží se Svatopluk Habanec držet mančaft při zemi.

Branky: 2., 5. a 55. Došek, 22. Kerbr, 71. Kalouda – 31. Beauguel. Rozhodčí: Kocourek – Nádvorník, Zeman. ŽK: Mezlík – Marek Hanousek. Diváci: 4056.

Slovácko: Heča – Reinberk Mezlík, Košút, Břečka (82. Daníček) – Šumulikoski – Diviš, Valenta (66. Havlík), Kalouda, Kerbr – Došek (74. Dočekal). Trenér: Habanec.

Dukla: Chudý – Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek – Považenec (76. Hlinka), Gedeon (46. Čajič), Marek Hanousek – Berger, Beauguel, Mareš (62. Néstor). Trenér: Kozel.