„Soupeře jsme v první půli k ničemu nepustili. Rozhodčí si ale ve dvacáté páté vteřině druhého poločasu vymyslel neuvěřitelnou penaltu, která nám strašně ublížila. A když jsme za chvilku dostali další gól, nemělo už cenu pokračovat. Nevím, jestli toto mají domácí zapotřebí,“ zlobil se brodský trenér Martin Onda.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – UHERSKÝ BROD 6:1 (1:1)

Domácí měli po třech kolech plný počet bodů, respekt budilo i dvanáct vstřelených branek.

„Věděli jsme, že jsou strašně silní v útoku, vždyť i vloni druhý Uničov tady dostal šestku, proto jsme se na ně snažili dobře připravit,“ poznamenal brodský lodivod.

Plán jeho svěřencům vycházel v úvodní pětačtyřicetiminutovce dokonale. Nejenže drželi meziříčskou ofenzivní lavinu na uzdě, ale navíc sami skórovali.

Po půlhodině hry se dostal po standardce k hlavičce Vrága, který se v takových situacích nemýlí – 0:1.

Do kabin se ale nakonec šlo za vyrovnaného stavu, dvě minuty před přestávkou totiž nešťastně lízl rohový kop do vlastní brány Šálek – 1:1.

„I když jsme nehráli nijak super, uměli jsme si s kvalitním soupeřem poradit a k ničemu jsme ho nepouštěli,“ pochvaloval si Marin Onda.

Pár okamžiků po začátku druhé půle mu ale úsměv zamrzl.

„Holík odehrál v šestnáctce balon kolenem a rozhodčí proti nám písknul penaltu,“ kroutil hlavou hostující lodivod.

Jeden z exligistů v domácím dresu Pavel Mezlík ji proměnil, a když vzápětí přidal další gól, hra hostů se zhroutila jako domeček z karet.

„Pak už domácí prokázali kvalitu, kterou bezesporu mají. Nevěřím ale tomu, že by se tak prosazovali, i kdyby jim rozhodčí takhle nesmyslně nepomohl. Je mně líto kluků. Jestli toto mají domácí zapotřebí, tak ať tak hrají dál, přeji jim hodně štěstí,“ dodal ironicky Martin Onda.

Jeho tým má po čtyřech kolech na kontě pouhý bod a v tabulce MSFL se krčí u dna tabulky. Žádné skepsi ale u Olšavy propadat nechtějí.

„To by byla chyba, myslím, že k tomu nemáme důvod. Hráčům jsme říkali, že si musí uvědomit, že nebudou vyhrávat každý týden jako v minulé sezoně. Ano, mohli jsme na tom být líp, ale doma jsme dvakrát padli po gólech v závěru, venku se proti nám v obou případech kopala penalta. Navíc když nebudu počítat zbytek pátečního utkání, tak jsme v ani jednom zápase herně nepropadli. A to jsme většinou hráli s týmy z čela tabulky,“ poznamenal uherskobrodský trenér.

Náročnou sérii uzavřou Broďané v sobotu doma se silným Prostějovem.

„Bude to těžké, ale chceme nějaké body urvat. Pak nás budou čekat soupeři, se kterými bychom se měli rvát o bytí a nebytí,“ dodal Martin Onda.

Branky: 43. vlastní, 47. z pen. a 53. Mezlík, 75. Šimáček, 85. Demeter, 89. Kriegsmann - 33. Vrága. Rozhodčí: Vejtasa – Černý, Nejezchleb. ŽK: Šimáček, Demeter – Hruboš, Mančík, Šálek. Diváci: 550.

Uh. Brod: Červinka - M. David, R. David, Vrága, Holík - Hruboš (76. Michalec), Mančik, Pochylý, Sklenář (69. Pavelka), Šálek (80. Josefík), Dolina. Trenér: M. Onda.