Angažmá v Polsku ovšem nedopadlo podle jeho představ. Odehrál jediný mistrovský zápas, a v létě se tak stěhoval zpět do Uherského Brodu.

Půl roku jste působil v Polsku, klub s vámi pak neprodloužil smlouvu. Jste zklamaný?

Zklamaný… Je to jenom fotbal, život jde dál. Začátek přitom nebyl špatný. Absolvoval jsem celou zimní přípravu a odehrál první mistrák, jenže těsně před druhým kolem jsem se zranil. Úraz mi v Polsku navíc špatně diagnostikovali. Zbytek jara jsem se léčil a na hřiště už jsem se nedostal. Navíc se sestoupilo, odešlo víc hráčů a také český trenér Pala. Měl jsem smlouvu na půl roku, klub na mě neuplatnil opci.

Máte chuť se po této zkušenosti ještě prosadit v profesionálním fotbale?

Mám jednoho známého, který má kontakty. Já sám nejsem ten typ, který by se někomu nabízel. Všechno by záleželo na konkrétní nabídce, asi bych se tomu nebránil.

Podle trenéra Ondrůška jste podzim v dresu Uherského Brodu nehrál v optimální formě. Souhlasíte?

Je to pravda. Podzim byl z mojí strany špatný. Nechci se vymlouvat, ale bylo to hlavně tím, že jsem půl roku nehrál. Tréninkové manko bylo znát, fyzicky jsem se na hřišti necítil vůbec dobře.

Jste na třetím místě, neustále se mluví o tom, že Uherský Brod by si zasloužil minimálně divizi. Co tomu schází?

Těžká otázka. Také bych byl rád, kdybychom hráli o třídu výš, klidně i ve spodních patrech tabulky, ale výš. Musíme být trpěliví. Pokud se bude pracovat stejně jako teď, tak je všechno na dobré cestě. Občas zaslechnu, že náš kádr na divizi ještě nemá, ale po podzimu jsme mohli mít minimálně o šest bodů víc. Mrzí hlavně prohrané zápasy proti Kateřinicím a Velkým Karlovicím, v obou se mělo vyhrát. Nad naše síly byly jenom mančafty Bystřice pod Hostýnem a Boršic.

V Polsku jste měl profesionální smlouvu. Co děláte teď?

Učím na základní škole Pod Vinohrady v Uherském Brodě. 

Související První duel rozhodly dvě trefy v závěrečné desetiminutovce