„Vlasta mě našel parádně, líp už to dát nemohl. To kdybych nedal, tak jsem dřevák,“ vysekl poklonu přihrávajícímu Vlastimilu Daníčkovi střelec branky.

Právě defenzivní záložník Slovácka patří ve svých 26letech k tomu zkušenějšímu, co má trenér Kordula k dispozici. Rodák z Napajedel ale dobře ví, že pokud chce jeho klub stoupat tabulkou, tak cenný bod z Liberce (1:1) musí zítra potvrdit výhrou proti Karviné. Což je celek, ve kterém Daníček v sezoně 2014/2015 hostoval.

Jsou pro vás duely s Karvinou pořád prestižní?
Jasně. Pokud tam budou kluci, které znám, tak to pro mě bude stále prestižní. Pokud by tam nebyli, tak by to pro mě trošku tu atraktivitu ztratilo. Jelikož se tam až tolik změn po postupu neudálo, tak ta prestiž tam pořád zůstává. Už jsem říkal, že zápas proti Karviné řadím do top čtyřky: Sparta, Slavia, Plzeň a Karviná.

Proti Liberci jste v pondělní dohrávce dali po čtyřech zápasech branku. Oddechli jste si v kabině, že nepříznivá série skončila?
Abych řekl pravdu, tak jsme to nijak závratně neřešili. V útoku máme hodně mladé kluky, vyvíjet na ně nějaký tlak by byla asi chyba. Sice byly v kabině k sérii nějaké připomínky, něco jsme si k tomu řekli, ale že bychom to horem dolem rozebírali, to určitě ne.

Nahrával jste pět minut před koncem na vyrovnávací gól. Věřil jste, že můžete přivézt z Liberce bod?
Až jsem si balon přebral, tak jsem viděl, že Tomáš (Zajíc) si hledá prostor před brankou. To už jsem si říkal, že by to mohlo dopadnout. Čekal jsem, až obránce Liberce trošku roztáhne nohy, šupnul jsem mu balon mezi ně a vyšlo to. Podle vývoje zápasu remízu bereme, bod je hodně cenný.

Nicméně pět zápasů v řadě jste nevyhráli. Ani o této sérii se v kabině nebavíte?
Víme, jaká je situace v tabulce, víme, jaké máme výsledky, ale abychom se tím trápili a zatěžovali hlavu, to by podle mě bylo špatně. Musíme se dívat k nejbližšímu kolu. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme získat maximum bodů. Zatím se to povedlo jenom proti Baníku, ale věřím, že proti Karviné budeme zase bodovat naplno. V této situaci se nechceme stresovat tím, co bylo. To by nám nic dobrého nepřineslo. My se musíme dívat dopředu.

Karviná venku ještě nebodovala, dá se z toho něco vyvozovat?
Je to těžké hodnotit. Každý mančaft má jiný los, jinou aktuální formu. Z vlastní zkušenosti vím, že se to může strašně rychle obrátit. Někomu se podaří dvě výhry a dvě remízy a je v tabulce úplně někde jinde. Na ty statistiky bych se až tak nedíval.

Nesledujete je ani vy osobně?
Ne, vůbec. Podíváme se společně na video dalšího soupeře a další věci moc neřešíme.

Po Karviné je reprezentační pauza. Půjde v zápase také o klid do čtrnáctidenní přestávky?
Všechny týmy chtějí bodovat před přestávkou, aby měly větší klid. My ty body potřebujeme jako sůl, hrajeme doma, musíme maximálně bodovat. Budeme mít větší klid připravit se na pohár, ve kterém chceme jít dál. Říkali jsme si, že Liberec s Karvinou musíme bodově zvládnout. Na Slovanu jsme nějaký základ dali, i když byl pouze jeden. Doma chceme přivezený bod potvrdit výhrou.

U mužstva je nový trenér Michal Kordula. Vy jste s ním hrával. Tykáte si?
Jo, tři čtvrtě kabiny mu tyká. Nechtěl to měnit, i když jsme se ptali, jestli mu máme vykat. Bylo by to takové proti srsti z obou stran. Kordič má sám o sobě respekt. Že by si někdo troufl nějak uletět, to u něho vůbec nehrozí. Myslím, že se to nikdo ani neodváží.

Mimo nového trenéra máte i nové asistenty. Co všechno se pod trenérem Kordulou a novým realizačním týmem v přípravě změnilo?
Ten přístup je jiný. Je to logické, každý člověk má jiný přístup. Trenér Levý má spoustu zkušeností, vždycky k nám mluvil klidně, s takovou zkušeností a přehledem. Nevím, jak bych to přesně řekl. Kordič je mladý trenér, víc nás hecuje. Každý má prostě něco jiného.

Je to s novým trenérem víc o videu a používání sporttesterů?
Zastává ty modernější trendy, chce se vydat touto cestou. Klub mu to umožnil, my jsme ti, kteří poslechnou, co bude, jak bude a co budeme dělat. Zase nechci říkat, že všechno jsou až tak převratné novinky. Občas jsme ty sporttestry měli na tréninku, teď je ale budeme mít asi častěji. Je i víc videa. Někdy to sice není moc příjemné vidět vlastní chyby, ale věřím, že nás to posune dál. Osobně si myslím, že je to dobrý krok.

Pokud nehraje Veliče Šumulikoski, tak vedete mužstvo jako kapitán. Cítíte větší zodpovědnost za hru a výsledek?
Určitě se ta zodpovědnost posunula na starší kluky. Je pravda, že už jsem na té starší hraně. Co se týká kapitánské pásky, tak trenéři mně dali důvěru, takže větší zodpovědnost tam je. Lí-drem týmu ale pořád zůstává Šumi (Šumulikoski), ještě se mám od něho hodně co učit. Když něco řekne, tak to má hlavu a patu. Řekl bych, že zodpovědnost cítím větší, ale lídra máme jasného – je to Šumi.