„Záda!" ozývalo se každou chvíli. „Nestůjme, nestůjme," nabádal své svěřence kouč Svatopluk Habanec. „Ještěže ten fotbal máme tak rádi, jinak bychom tu nebyli," nakoukl s úsměvem z pod bílé kšiltovky na šedočerné nebe, ze kterého se spouštěly provazce vody.

Mezi promočenými hráči se pohybovaly i dvě staronové tváře – Vlastimil Daníček a Stanislav Hofmann. Prvně jmenovaný strávil ve druholigové Karviné téměř celou minulou sezonu, druhý se po působení v Sokolově připojil k mužstvu dokonce po dvou letech.

„Přiznám se, že jsem s pozvánkou už příliš nepočítal. Spíš jsme se bavili v Sokolově, že tam zůstanu, nebo jsem měl ještě nějaké nabídky z jiných klubů," přiznal stoper, který ve středu oslavil pětadvacáté narozeniny.

Do Uherského Hradiště přišel před třemi lety, v nejvyšší soutěži ale odehrál pouze jedenáct zápasů. „Asi mi ublížilo, že jsem nastupoval v záloze, jsem přece jenom stoper," zamyslel se Stanislav Hofmann, který věří, že napodruhé zůstane ve Slovácku natrvalo. „Mám čtyři týdny na to, abych dokázal, že na to mám," ví moc dobře.

U Vlastimila Daníčka je touha zůstat v Uherském Hradišti snad ještě větší. Jako odchovanec má klub v srdci a o jiné alternativě, než že by si vybojoval místo v kádru, vůbec neuvažuje. V Karviné, kde hostoval, o něj přitom mají eminentní zájem, takže o práci by měl postaráno. „Trenér i vedení mě přemlouvali, abych tam zůstal, takže jsem se jim asi líbil. Já ale takto vůbec nechci přemýšlet. Dostal jsem šanci a jsem tady proto, abych zase hrál ligu za Slovácko," povídá odhodlaně třiadvacetiletý záložník.

Stejně jako pro Hofmanna, tak i pro něj by mohlo být výhodou, že Habancův tým na jaře trápila defenzivní hra. „Je pravda, že to klukům nevycházelo, jak by chtěli. Žádnou radost jsem z toho ale určitě neměl. Je to můj mateřský klub a přál jsem mu co nejlepší výsledky," říká přesvědčivě.

Coby rodák z Napajedel také pečlivě sledoval, zda do ligy postoupí Zlín. „V Karviné se mnou byli kluci ze Zlína Tom Janíček a Matěj Fiala, takže jsme to sledovali opravdu hodně, drželi jsme jim palce. Je dobře, že postoupila i Olomouc, bude o dvě moravská derby víc," těší Vlastimila Daníčka.

Velký rozhovor se Stanislavem Hofmannem čtěte v pondělním vydání.