V rámci reprezentační pauzy jste měl náročný program. Jak se cítíte?

Myslím si, že náročnější program měli kluci tady než já na reprezentačním srazu. Všechno vždy směřovalo k reprezentačnímu utkání a tréninková náročnost nebyla tak velká. Po odehraném utkání s Walesem jsem na tom s unaveností maximálně stejně jako kluci tady, kteří trénovali.

S jednadvacítkou jste si zajistili postup do baráže o mistrovství Evropy. Jaká vlastně byla v rámci tohoto reprezentačního bloku atmosféra v kabině?

Cílem tohoto reprezentačního bloku bylo uhrát minimálně bod. Všichni jsme ale chtěli vyhrát obě utkání. V Černé Hoře sice byly podmínky horší, ale i tak jsme tam chtěli vyhrát. V mužstvu vládla celou dobu pohoda.

Mohla se tato pohoda po utkání v Černé Hoře a zajištění baráže promítnout výkonem i výsledkem do utkání proti Walesu, který jste porazili 5:0?

Určitě. Ale v tomto utkání dostali šanci hráči, kteří v Černé Hoře nehráli. Všichni chtěli využít šanci a ukázat se. Samozřejmě že tlak na nás byl podstatně jiný než při utkání v Černé Hoře. V Jablonci taky byly mnohem lepší podmínky, mohli jsme hrát fotbal více po zemi. To všechno se projevilo na výsledku.

Jak náročný, především fyzicky, byl zápas proti Walesu? Spousta jejich hráčů působí v akademiích klubů z Premier league a vypadali jako řádně urostlí chasníci…

Je pravda, že tam byla spousta hráčů hodně urostlých. Především jejich útočník, přes nějž se to dost snažili hrát a od kterého byla největší hrozba. I hráč, který byl pod ním, byl řádně velký a mám na něho památku v podobě slušného šrámu. V jednom souboji mě tam řádně „zajel", snažil se mě hned zvedat, že se nic nestalo, přitom mě trefil do půlky holeně. Hráli celkově hodně silový a agresivní fotbal.

Jak vám můžou pomoci takováto reprezentační utkání?

Je to hlavně úplně jiná zkušenost, hrát reprezentační zápas. Hraje se úplně jiný fotbal než v lize. Když to porovnám, tak v lize hraje spousta zkušenějších a možná i kvalitnějších hráčů. Osobně mi druhý poločas s Walesem připadal takový pomalý, bez výbušnosti. Když se vrátím k lize, tak nás mnohdy v zápase podrží ti starší. V jednadvacítce si musíme pomoct sami.

Se Slováckem vás teď čeká utkání proti Mladé Boleslavi. Co od soupeře očekávat, kde vidíte největší hrozbu?

S klukama z kabiny jsme se jednou bavili, že když sem přijede nějaký hráč, který tady působil, tak nám dá gól. Takže musíme pohlídat Ondru Kúdelu a Jakuba Mareše. Nám se ale podařilo v posledních utkáních zlepšit obrannou fázi, takže od nich určitě gól nedostaneme (úsměv).

V posledních třech utkáních jste získali sedm bodů a posunuli se do středu tabulky. Je to pro tým povzbuzením?

Tak my si hlavně uvědomujeme, že nás teď čeká trojice těžkých zápasů.

V sobotu od 19 hodin nastoupíte proti Mladé Boleslavi. Jak byste fanoušky na tento zápas pozval?

Pozvánkou už by měly být jen názvy klubů, které sem přijedou. Zvát fanoušky určitě nemusím. Fanoušek Slovácka by měl chodit na každý zápas, ať už se daří nebo ne. To jsou ti praví fanoušci. Ti, co chodí, jen když se daří, jsou lidi, co chodí na fotbal, těm fanoušci neříkám. Ale chtěl bych pozvat všechny, aby opět vytvořili skvělou kulisu a mohli se s námi radovat, stejně jako po utkání s Teplicemi.

Očima Svatopluka Habance: Dvanáctý hráč pomůže k výhře

Víme, že nás v utkání proti Mladé Boleslavi nečeká nic jednoduchého. V průběhu čtrnácti dnů doma narazíme na dva ambiciózní kluby a možná by se dalo říct, že nás čeká blok čtyř utkání, ve kterých budeme hrát třikrát doma (Boleslav, Jablonec a Slavia Praha pozn. red.) a jednou jedeme do Plzně. Každý bod z těchto zápasů bude důležitý. Ale při vší skromnosti bych chtěl dodat, že chceme každý zápas vyhrát a rádi bychom navázali na poslední dva zápasy s Teplicemi a v Příbrami.

Podle zpráv, které mám k dispozici k hostování Václava Ondřejky v Mladé Boleslavi, tak proti nám dle dohody nemůže nastoupit. Co se týká zdravotního stavu soupeře, samozřejmě víme, že Boleslav má poměrně rozsáhlou marodku. Na druhou stranu je to velmi ambiciózní klub, mají široký a kvalitní kádr, takže dokáží jednotlivé posty kvalitně nahradit. Co se týká zdravotního stavu našeho mužstva, mimo hru je dlouhodobě Kordula a momentálně má problémy i Heča, který má naražený bok, a také Lukáš Fujerik. Mimo trénink je Tomáš Košút, který má zánět achilovky a minimálně na týden bude mít nohu v sádře. Věřím, že do ochozů dorazí hodně fanoušků a že stejně jako v posledním domácím zápase s Teplicemi budou tím dvanáctým hráčem, který nám dopomůže k vítězství.