Výhru jste ztratili až v samém závěru zápasu. Berete remízu?

Jak se to vezme, před zápasem bychom bod brali. Každý ví, že Plzeň je ohromně silná, je to špičkový klub, to se v zápase potvrdilo. Bránili jsme s nějakou taktikou, takže nakonec bod dobrý.

V lize jste vstřelil šest branek, dvě pro Plzni, obě znamenaly dělbu bodů…

No jo, jasně, zase remíza, ale radost z gólu je stejná. Doma je to možná o něco pěknější.

Branku jste dal po centru Havlíka, stál jste u první tyče. Byl to nacvičený signál?

Věděli jsme, že standartní situace můžou být proti Plzni jednou z našich hlavních zbraní. S Márou (Markem Havlíkem) jsme si před zápasem říkali, ať nás hledá společně s Jardou Divišem na první tyči. Můžete tam rychle naběhnout. Při zónovém bránění, soupeře, obrana obvykle nestíhá reagovat.

Cítili jste ještě v nohou úterní pohárový zápas proti Opavě?

Já ne.

Vnímali jste na hřišti, že trenér Levý odkoučoval druhý poločas z tribuny?

Viděl jsem jenom, jak letí něco na hřiště (trenér Levý tam kopl láhev), já nevím…on to stejně Kordič (asistent Michal Kordula) už nějaký čas diriguje z lajny. Tak je to v klubu v poslední době nastaveno. Nebyla to nějaká extrémní změna.

Rozhodčí rozdal šest žlutých karet, na hřišti v některých chvílích vládly emoce. Bylo utkání extrémně vyhrocené?

To patří k fotbalu. Znali jsme všechny sobotní výsledky, většina týmů ze středu tabulky bodovala. Věděli jsme, že musíme získat alespoň bod, možná proto byly nějaké emoce.

Byl zápas víc vyhrocený jako obvykle?

Nevím, co na to říct. K důležitým zápasům to prostě patří.

Byly tam nějaké situace, ze kterých jste cítil od rozhodčího křivdu?

To ne. Myslím, že to bylo zvládnuto.

Přišli jste kvůli kartám o tři obránce. Je to velká komplikace před dalším zápasem na Slavii?

Od toho jsou tam další kluci, kteří čekají na šanci, ta přijde na Slavii. Je možné, že se trenéru po Slavii zamotá hlava a nebude vědět jak to za čtrnáct dnů doma postavit.

Může vás remíza proti Plzni nakopnout do dalších kol?

Měli jsme hodně důležitý dvojzápas Jihlava, Příbram. Získali jsme čtyři body, to bylo super. Bod s Plzní hodnotím jako něco navíc, bohužel nevyšel v týdnu pohár s Opavou. Vyhrajeme v Příbrami a pak předvedeme takovou hrůzu doma s Opavou, proti Plzni jsme si za heroický výkon bod zasloužili. Hrajeme nahoru – dolů, nevím, co v tom vězí. Je to jako na houpačce.