„Byl to vrácený balon, myslím, že ho přede mnou Došan (Libor Došek) promáchl. Míč mně letěl přímo na hlavu, tak jsem ho uklidil do sítě."

Přestože zakončoval do odkryté brány, nebyl to prý jednodušší gól, než jeho první ligový.

„Proti Jablonci jsme to měl úplně do prázdné, teď byla situace nepřehlednější," vysvětlil.

Jihlavská Vysočina toho v Uherském Hradišti příliš nepředvedla. Trenér Komňacký se fanouškům za výkon svého mužstva omlouval a mluvil o ostudě. Vlastimil Daníček má na nejhorší mužstvo, proti kterému v letošním podzimu nastoupil ale jiného favorita.

„Výsledek sice napovídá, že Jihlava mohla být jednoduchý protivník. Museli jsme se na zápas soustředit a konečně po delší době získat tři body, takže to pro nás bylo těžké. Nejlehčí soupeř to jednoznačně nebyl, měl bych jiného kandidáta," uvedl Daníček a po chvilce váhání prozradil mužstvo bývalého trenéra Slovácka Miroslava Soukupa.

„Nevím, jestli to můžu říct. Nejjednodušší soupeř, proti kterému jsme hráli, byly České Budějovice. Ale to tam když tak nepište," usmál se.

Obránce Jihlavy Tomáš Rada nehledal po zápase žádné výmluvy. Sportovně přiznal, že domácí brali tři body naprosto zaslouženě.

„Před zápasem jsme si řekli, co chceme hrát, bohužel jsme to vůbec nedodrželi. V první půlce jsme vůbec nevystřelili na branku. Po přestávce jsme sice začali trochu lépe, ale zase jsme podruhé inkasovali. Bez důrazu a nasazení nemůžeme v takových zápasech uspět. Dnes jsme hráli o hodně, Slovácko ale zvládlo zápas daleko lépe," přiznal Rada a posteskl si na kvalitu hrací plochy.

„Hřiště na kombinační fotbal moc nebylo, balon hodně skákal. Ale nechci se vymlouvat. Nešlo nám to. To byl základ naší porážky." (std)