Jedním dechem ale dodává, že na žádnou nostalgii nebude prostor. „Do Budějovic pojedu za Slovácko. Nebude to tam má premiéra, už v loňské sezoně jsme tam uhráli bod. Určitě bychom se nezlobili, kdyby se nám podařilo uhrát minimálně stejný výsledek i v neděli,“ uvedl Miroslav Soukup.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – 1. FC SLOVÁCKO

Neděle 15.00

Bilance v lize: 15 zápasů – 3 výhry, 5 remíz, 7 porážek, skóre 7:18

Oba týmy půjdou do zápasu povzbuzeny úspěšnými výsledky z minulého kola. „Proti Bohemce jsme uhráli velmi cenné vítězství a já věřím, že nám tato výhra pomůže hlavně psychicky. Věřím, že budeme na hřišti odvážnější a vyvarujeme se jednoduchých gólů, které na jaře dostáváme,“ přeje si Miroslav Soukup. „V Ostravě jsme mohli i vyhrát, ale i ten bod s Baníkem je ale důležitější než kterýkoliv jiný,“ říká zase František Cipro, trenér Českých Budějovic, které si tak díky remíze udržely čtyřbodový náskok na sestupové příčky.

Jihočeši nebyli až do zimy příliš atraktivním týmem, to se však změnilo s příchodem Tomáše Řepky. Právě on společně s Romanem Lengyelem se zřejmě budou „starat“ o Libora Doška, který se v posledním utkání blýskl výborným výkonem a dvěma góly.

„Libora samozřejmě známe. Byl nepříjemný, už když hrál v Brně či ve Spartě, i teď se mu daří mimořádně. Slovácko je asi klub a Hradiště město, které mu vyhovují,“ přemítá František Cipro, podle kterého má ale hradišťský tým ve svém středu daleko víc kvalitních hráčů. „Z působení u nás známe třeba Filipka nebo Volešáka. Když jsem je viděl na Spartě, tak jako celek hráli výborně. Nečeká nás nic jednoduchého, nebude to žádná sranda,“ dodal budějovický trenér.

Komplimenty mu Miroslav Soukup obratem vrátil. „Budějovice udělaly po podzimu velmi radikální změny v sestavě. Přišel Daněk z Plzně, Řepka s Krajčíkem vyztužili obranu, což jsou velmi kvalitní hráči, kteří mají zkušenosti i z Ligy mistrů. Zapomenout nesmíme ani na Řezníčka. Na jaře bodovali v každém zápase, a to přitom hráli ze čtyř utkání tři venku,“ varuje kouč Slovácka před sílou soupeře, kterou prý nejleépe demostroval právě v jediíném domácím vystoupení. „Bohemku porazili přesvědčivě 3:1. Dostávají málo branek, věří si a jsou sebevědomí. Čeká nás rozhodně jiné Dynamo, než které u nás hrálo na podzim,“ je si vědom Miroslav Soukup, který však věří v bodový zisk. „Pokud k zápasu v Budějovicích přistoupíme stejně, jako v posledním domácím zápase s Bohemians, budeme důarzní v osobních soubojích a aktivní ve střelbě, tak můžeme uspět.“

Ani na jihu Čech se v sestavě modrobílých neobjeví Tomáš Košút, který stále nedoléčil drobnou trhlinku ve svalu a bude ještě minimálně čtrnáct dní mimo hru. Menší zdravotní problémy má rovněž Lukáš Kubáň, ten by však měl nastoupit.

Také domácí nebudou úplně kompletní, chybět jim bude zraněný Ondrášek. „Do neděle ho dohromady nedáme, kdyby mohl nastoupit, tak by to byl zázrak,“ nechal se slyšet František Cipro.