„Podnět k prošetření inzultace sudího při odjezdu z areálu jsme dostali na základě zprávy právě rozhodčího v zápise o utkání. Konkrétnější k celé situaci ale být nemohu, neboť je stále ve fázi šetření. To bude pokračovat na našem středečním zasedání, kdy jsme si pozvali zástupce klubů, rozhodčí a další svědky," potvrdil předseda Disciplinární komise KFS Zlín Martin Bsonek. „Ano, byl jsem napaden, ale do vyřešení případu se k tomu nemohu vyjadřovat," omluvil se poškozený Antonín Horváth, který řídí krajské soutěže již pět let, z toho poslední dva na Zlínsku. „Věnuji se pískání od roku 2005 a ani tento incident mě od soudcování neodradí. Naopak. Již v neděli mě čeká řízení zápasu v Nedakonicích," potvrdil 28letý sudí z Vyškovska.

Nervózní pozápasovou atmosféru o víkendu potvrdil i sekretář TJ Spartak Hluk Martin Dostál. „Po utkání panovaly emoce, myslím, že tam bylo nějaké pošťuchování, ale o žádném napadení nebo něčem podobném nevím. Slyšel jsem ještě, že se něco mělo odehrát mimo areál, ale podrobnosti opravdu netuším," konstatoval Dostál.

Podle něj rozhodčí v závěru utkání předvedl několik diskutabilních verdiktů, po nichž na hřišti zhoustla atmosféra. „Sudí byl slabý, ale že by vyloženě ovlivnil výsledek, to ne. Zápas jsme si prohráli neproměňováním šancí," dodal domácí funkcionář.

Dusno po utkání popisoval i zástupce hostujícího klubu. „V chodbě u kabin tam bylo nějaké žduchání. Když jsme pak asi dvacet minut půl hodiny po utkání odjížděli domů, nikoho jsme na stadionu ani u něj už neviděli," prozradil Josef Jančář, předseda fotbalového oddílu TJ Újezdec-Těšov.

Jestliže v uplynulém ročníku disciplinárka KFS Zlín nemusela řešit žádné násilí spojené s fotbalem ve svých soutěžích, nyní se během víkendu objevily hned dva případy – shodou okolností oba na Uherskohradišťsku. Zatímco za inzultaci sudího a nedohrané utkání Zlechov–Jalubí v I. B třídě skupině C již hostující záložník Pavel Doseděl vyfasoval „mírný" půlroční distanc a klub desetitisícovou pokutu, hledat viníka kauzy v Hluku bude složitější. „Sudí jeho jméno uvedl do zápisu, ale zatím nemohu být konkrétní. Každopádně pořádající klub má povinnost zajistit sudím bezpečný odjezd z areálu až na hranici obce. Opravdu nyní ještě nechci předjímat, šetření je na začátku," dodal Bsonek.

Související Derby ukončila inzultace sudího vyloučenýmInzultace fotbalista litoval. Přesto vyfasoval půlroční distanc