Sudí ovšem vážně chyboval a zřejmě může očekávat trest. To už však domácím možný bodový zisk nevrátí, po devadesáti minutách se totiž z těsné výhry radoval vedoucí tým tabulky.

Že sparťanský záložník Josef Hušbauer ve zdi jednoznačně zabránil míči v cestě rukou, jasně prokázal televizní záznam. Den po utkání to potvrdla i předsedkyně komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková.

„O pokutovém kopu v tomto případě nebylo pochyb. Hušbauer zvednutím ruky ve výskoku zvětšil objem svého těla a zabránil míči v cestě na branku, což má znamenat jednoznačné nařízení pokutového kopu," sdělila Dagmar Damková.

„Pokud si hráč instinktivně kryje rukou obličej, penalta se nepíská, ale to nebyl tento případ. Byla to totožná situace jako ve 21. kole, kdy ostravský obránce Frydrych zastavil rukou střelu sparťanského hráče. Rozhodčí Hrubeš také před dvěma týdny penaltu chybně nenařídil. Musíme na rozhodčí stále apelovat ve smyslu, aby byli nekompromisní a pokutové kopy za takové hraní rukou opakovaně nařizovali," dodala předsedkyně komise rozhodčích.