Jednadvacetiletý rodák z bosenského města Tuzla přišel do Slovácka už v šestnácti letech a o dva roky později si připsal debut v české nejvyšší soutěži. Od té doby nastoupil do 47 ligových zápasů, v nichž vstřelil dvě branky a připsal si pět asistencí.

Přiznal, že Uherské Hradiště se mu neopouští lehce. „Jsem rád, že jsem ve Slovácku dostal šanci nakouknout do vrcholového fotbalu a chtěl bych rovněž poděkovat fanouškům. Uherské Hradiště se stalo mým druhým domovem,“ nechal se slyšet Eldar Civič.

Podmínky transferu vedení Slovácka nechtělo zveřejnit. Vedle přímé finanční kompenzace (hovoří se o částce přesahující 30 milionů korun) je však součástí smlouvy i dodatek o procentuálním podílu Slovácka z dalšího Civičova přestupu.

Jan Juroška
Slovácko má první posilu, z Dukly přichází Jan Juroška

„Nejen z toho důvodu budeme Eldarovi držet palce,“ pousmál se ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný. „Děkujeme mu za odvedenou práci pro náš klub a přejeme hodně úspěchů v jeho novém působišti a další kariéře,“ dodal šéf klubu. O případné hráčské kompenzaci podle něj řeč nebyla.

Talent z Bosny a Hercegoviny udělal velký posun v kariéře. „Moc se na to těším. Konkurence bude velká, ale je pouze na mně, abych se dostal do základní sestavy,“ poznamenal Eldar Civič.

Rozloučit se se Slováckem mohl v duelu právě proti Spartě, jenže kvůli lehčímu problému s úponem se na trávníku neobjevil.
„Věděl jsem, že přestup je na spadnutí, tak jsem radši odpočíval a díval se z vipky,“ vtipkoval Civič po přestupu do hlavního města.