Zkušeným hráčům končily ve zlínské Tescomě na konci června smlouvy, návrhy na nové kontrakty odmítli a začali se poohlížet po lukrativním zahraničním angažmá. Uspěl jen Červenka, který kromě Baku jednal i s kazašskou Kostanají. Tento tým ve druhém kole Poháru Intertoto vyřadil Liberec. „Jenže trenér stále váhal, zda mě vezme, tak jsme s manažerem jednání ukončili,“ řekl jednatřicetiletý obránce či záložník Červenka. Pak odjel na testy do Bulharska, kde se tým Baku připravuje na novou sezonu. A během víkendu absolvoval úspěšný test.

„Odehrál jsem zápas a hned mi řekli, že mě chtějí. S podmínkami jsem spokojený,“ pravil Červenka, jenž se na pár dní objevil zpátky ve Zlíně a ještě tento týden se vrací zpátky do Bulharska. Smlouvu by měl podepsat příští týden po příletu do Baku.

Stejné štěstí neměl bývalý kapitán Tescomy Švach, jenž chtěl také na Východ. Ovšem nakonec ani na jednu zkoušku neodcestoval. „Možná bych za týden někam odjel, ale už jsem nechtěl dál čekat. Proto jsem se nakonec podepsal Zlínu,“ vysvětlil čtyřiatřicetiletý obránce, jenž v minulém týdnu obnovil jednání s mateřským oddílem.

„Zavolali mi a dohodli jsme se na kompromisu. Podmínky pro mě už nejsou tak špatné jako při prvním návrhu,“ poznamenal Jaroslav Švach, jenž po vypršení kontraktu trénoval s třetiligovou juniorkou.

Švachovu formu může kouč Hoftych prověřit v dnešním přípravném utkání s Hanáckou Slavií Kroměříž. Duel se staronovým účastníkem MSFL začne na zlínské Letné v 17.30 hodin. Generálku na ligu absolvuje Tescoma v sobotu na hřišti 1. FC Slovácko.