Po třetím kole letošní sezony ho vedení nečekaně odvolalo. Bez práce zůstal necelý měsíc. Na začátku září nahradil v Českých Budějovicích Františka Cipra. Na Střeleckém ostrově ovšem vydržel pouhých deset ligových kol, těsně před začátkem jarní části ligy dostal vyhazov i od vedení Dynama. Jenom těžko byste hledali v republice většího odborníka na oba kluby, pro které bude sobotní zápas možná nejdůležitějším duelem letošní sezony. Jihočeši, kteří jsou na posledním místě tabulky, ztrácejí na Slovácko šest kol před koncem ligy pouhé čtyři body.

Miroslav Soukup, který na nové angažmá stále čeká, se nejprve do hodnocení obou mančaftů nechtěl vůbec pouštět, ale nakonec se přece jenom rozmluvil. „Nechtěl bych být soudcem ani u jednoho mužstva a hodnotit jejich výkony a výsledky. Nevidím do kabiny a nechci škodit a nikoho pomlouvat, to určitě ne. Můžu vám říct svůj názor z hlediska neutrální formy a z pohledu nezúčastněného diváka," připustil debatu 48letý trenér, kterého v hledišti určitě neuvidíte. „Na zápas se nechystám, budu ho samozřejmě sledovat, ale že bych přímo přijel, to ne. Myslím si, že by to ode mě nebylo ani fér. Ani jednomu mužstvu nebudu v tomto případě jakoby fandit a držet palce. U obou klubů jsem působil a podílel se na tvorbě kolektivů a nemám důvod si přát výhru ani jednoho," přiznal otevřeně rodák z jihočeských Prachatic.

Psychika mužstva:

Z tohoto hlediska se bude hrát lépe Českým Budějovicím. Před uplynulým kolem byly odepsaným mužstvem a najednou doma porazily silný Jablonec. Vrátily se do hry o záchranu, to pro ně může být obrovská psychická vzpruha. Můžou hrát vabank, protože v horším postavení už být nemůžou.

Slovácko je na tom daleko hůř, protože dlouhou dobu je vůbec nikdo nepovažoval za možného kandidáta sestupu. Nikdo s tím ani nekalkuloval, oni těch bodů měli tolik, že nebylo třeba se nad tím zamýšlet. Ta situace nakonec přišla. Hráči to cítí, určitě o tom mluví a uvědomují si vážnost svého postavení a důležitost utkání. Na druhou stranu všichni víme, jak složité je takové zápasy zvládnout.

Aktuální herní forma obou týmů:

Tam bych to viděl zhruba stejně. Nedá se říct, že výrazně větší herní kvalita je v Hradišti nebo Budějovicích. Hodně bude rozhodovat hlava, štěstí a pro Slovácko by mohlo mluvit domácí prostředí a divácká atmosféra. Tam bych asi viděl jejich nejsilnější faktory.

Hráčská zkušenost:

Slovácko bude sázet na Doška, Trousila nebo Kuncla. Na druhé straně můžu jmenovat Daňka, Lengyela, Táborského, Řezníčka, Benáta a Rýdla. To jsou všechno hráči, kterým je kolem třiceti let. Z tohoto pohledu bych řekl, že větší herní zkušenost je na straně Budějovic.

Střelecké osobnosti:

Obě mužstva se výsledkově a střelecky trápí. Když vezmu, že druhý největší počet branek dal za Slovácko stoper Honza Trousil, tak to svědčí o tom, že v útoku Libora nikdo nepodporuje. Podobné je to na straně Dynama. Je tam Řezníček, gólový Táborský a za nimi je velká propast. Myslím si, že zápas nebude o nějaké velké gólové přestřelce, ale spíš o jedné brance. Může přijít jeden roh, jedna povedená standardka, ze které padne branka. Víme, jak prohrálo Slovácko doma s Příbramí, to jsou momenty, které můžou zápas rozhodnout. Na druhou stranu se některé mužstvo může chytit hned v úvodu a výsledek může být výraznější.