„Bylo to skvělé. Něco neskutečného, úplně super. Na domácím stadionu a ve známém prostředí jsem si to maximálně užila,“ zářila mladá gólmanka.

Na Širůchu ve Starém Městě pomohla českému výběru spolehlivým výkonem k triumfu 2:0. Vítězství a čisté konto byly pro Růžičkovou pouze příjemným bonusem.

„Štěstí bylo na naší straně,“ usmívala se šikovná fotbalistka, které ve 24. minutě po dalekonosné střele Mikolajové pomohlo břevno. Jinak nic zásadního řešit nemusela.

„Soupeř tam měl nějaké náznaky střel ze střední vzdálenosti. Jinak jsme Slovenky do vyložené šance nepustily. Bára si pokusy pohlídala. Předvedla dobrý výkon,“ pochválil svěřenkyně po povedené premiéře český kouč Karel Rada, který dvacetileté hráčce předem avizoval, že v přípravném zápase nastoupí od první minuty. „Dozvěděla jsem se to těsně před zveřejněním nominace,“ přiznává Růžičková.

„Přece jenom šlo o přátelské utkání a trenéři dali šanci holkám, které v kvalifikaci až tolik nehrály,“ vysvětluje.

Za cennou zkušenost byla trenéru Radovi nesmírně vděčná. Před utkáním byla i malinko nervózní.

„První start za ženskou reprezentaci byl pro mě speciální. Nakonec jsme to s holkami zvládly bezvadně,“ těší rodačku z Velkých Bílovic na Břeclavsku, kterou do Starého Města přijeli podpořit rodiče, děda i kamarádi. Společně si pak premiéru užili.

„Herně jsme na tom byly o něco lépe než soupeř. Sice jsme vzadu trošku chybovaly a Slovensku nabídly nějaké brejky. Výsledek však mluví za vše,“ prohlásila.

Talentovaná brankářka bere reprezentační sraz jako příjemné zpestření podzimní části a taky možnost odpočinout si od každodenních starostí ve Slovácku.

Bronzovému týmu z posledních sezon to pod novým trenérem Filipem Hančíkem nejde, když v ligové tabulce je s jedinou výhrou předposlední.

„Trošku se topíme,“ přiznává Růžičková. „Po odchodu devíti hráček děláme, co můžeme. Chce to ale čas,“ dodává.