Mladý tým hlavně díky šťastné Kubalově trefě a úžasným zákrokům brankáře Heči s favorizovanou Viktorií ve 28. kole HET ligy remizovali 1:1 a o další krůček se přiblížili vytoužené záchraně. „Bod jsme uhráli se strašnou klikou,“ uznal po sobotní bitvě kouč Slovácka Michal Kordula.

Stejně jako po utkání na Slavii svěřence za předvedenou hru zrovna nechválil, přesto nerozhodný výsledek bral všemi deseti. „Musím říct, že my jsme fotbal nehráli. Spíš jsme byli zalezlí v zákopech jako vojáci u Stalingradu. Plzeň na nás ležela šíleným způsobem,“ říká Kordula.

Fotbalovost hostům sice na západě Čech scházela, nasazení a přístup však byli u mladého týmu ukázkové. „Pro naše mladé hráče jsou tyto zápasy výbornou školou. Kluci to odmakali na dřeň,“ chválí čtyřicetiletý kouč.

fotbal liga - FC Viktoria Plzeň x 1 FC Slovácko
Slovácko v Plzni remizovalo

Ústřední postavou Moravanů na hřišti plzeňské Viktorky byl brankář Milan Heča. Opora Slovácka sice po rekordních 610 minutách hry přišla o neprůstřelnost, ale spoustu šancí soupeře bravurními zákroky pokryla. „Je zbytečné ho hodnotit. Milan byl nejlepší hráč v našem dresu, možná i na hřišti. Díky němu a stoperské dvojici odjíždíme s bodem,“ ví nejen Kordula.

Heča inkasoval pouze v 78. minutě, kdy se ve skrumáži před brankou prosadil u tyče ukrytý Chorý.

Jinak si Plzeňští na hostující čaroděje nepřišli. Spolehlivý brankář se vyznamenal hlavně na konci střetnutí, kdy si Západočeši vytvořili drtivý tlak. Heča však spoluhráče několikrát podržel, když zázračně chytil bombu Kopice i následnou ránu Chorého zblízka.

V samotném závěru si pak vychutnal kanonýra Krmenčíka, který se po dlouhém Kozáčikově výkopu ocitl sám před Hečou, jenže obrovskou šanci spálil a vysoko přestřelil.

fotbal liga - FC Viktoria Plzeň x 1 FC Slovácko
Heča v Plzni čaroval. Bod je nadstavba, řekl gólman Slovácka

Viktoria, která do utkání nastoupila bez čtyř stabilních obránců, ovšem měla šance i v první půli. Střelu Krmenčíka nejprve stačil zblokovat pozorný stoper Krejčí, další příležitost domácího útočníka skončila nad. Mezi tři tyče se nevešla ani hlavička Hořavy, který krátce po změně stran orazítkoval bombou tyč. Vzápětí hlavičkoval zblízka Krmenčík jen do náruče gólmana Slovácka.

Moravané se po většinu času pouze bránili, přesto v 70. minutě nečekaně udeřili. Do té doby bezzubé Slovácko skórovalo po obrovské minele brankáře Kozáčika, který rozehrál míč na nohy hostujícího Kubaly a ten snadno překonal plzeňského gólmana.

Jiné možnosti ke skórování hosté neměli. „Chtěli jsme prověřit defenzivu Plzně, která měla problémy se sestavením obrany, ale nešlo to,“ říká Kordula. „Máme spoustu mladých hráčů, bylo by naivní si myslet, že Plzeň přejedeme. Má kvalitu, hrála s enormním nasazením. Nasadila tři útočníky, bylo to pro nás složité. Plzeň nás přejela, ztratila dva body,“ dodal sportovně kouč Slovácka.