„Jejich záložník tam vymýšlel nesmysly, v podstatě mi to nahrál. Melichárek byl venku z branky, já jsem ho jen přehodil," popisoval svou trefu liberecký útočník Michael Rabušic.

Domácí brankář ale jeho pohled na celou situaci poopravil.

„Chtěl jsem dát Šumimu (Šumulikoskému) míč mezi Štajnera s Rabušicem, ale dal jsem mu to na dlouhou nohu. Myslel, jsem, že si balon pustí do prostoru, jenže mu zůstal pod nohou a Rabušic mu ho vypíchl. Byla to moje chyba," nevymlouval se Dušan Melichárek.

„Je to škoda, ale je potřeba uznat, že Liberec nám nedal čuchnout, byl jasně lepší," dodal zkušený gólman.

Velkou pohodu soupeře nejlépe dokumentoval způsob, jakým útočník Severočechů druhý gól vstřelil. Na elegantní oblouček neměl strážce domácí svatyně nárok.

„Na podzim bych to zakončoval stejně, balon by ale nejspíš letěl deset metrů nad bránu. Teď se mi zkrátka daří," komentoval Michael Rabušic nejen svoji výtečnou jarní formu.

Zkázu Slovácka načal v první půli jeho bývalý hráč David Pavelka.

„Byla to taková šmudla, po mokrém trávníku se ale svezla přesně k tyči, takže gólman neměl šanci," popsal svou trefu šikovný záložník, který proti svému týmu skóroval už podruhé v této sezoně. Na podzim to ale bylo ještě v dresu pražské Sparty.

„Daří se mi tady," pousmál se Pavelka.

„Je mi to i trochu líto, protože mě Slovácko vychovalo pro ligu, za gól jsem ale rád."

REPORT a OHLASY TRENÉRŮ ze zápasu SLOVÁCKO - LIBEREC