Výsledek odpovídá dění na hřišti, remíza je spravedlivá.

„Utkání splnilo očekávání. U B-týmu bych to nenazval generálkou, ale byl to vynikající poslední zápas před ligou,“ pochvaluje si domácí trenér Jiří Saňák.

„Hlavně první poločas měl výborné tempo, které sice po přestávce trošku opadlo, ale celkově to byl zajímavý a svižný duel s řadou šancí,“ přidal kouč Slovácka B.

Za celek z Uherského Hradiště nastoupili i dva hráči z širšího ligové kádru. Na stoperu hrál Vincour, ve středu zálohy operoval Polášek.

Obě mužstva se i přes velké vedro prezentovala aktivní útočnou hrou, góly však padly až po změně stran. Nejprve udeřili domácí. Centr Janáse si do vlastní sítě srazil jeden z hostujících hráčů.

Brňané, kteří předcházející čtyři přípravné utkání vyhráli, ale bleskově srovnali. Na konečných 1:1 upravil Slunský. Rezerva Slovácka byla v závěru blíže vítězství, v poslední minutě měla velkou šanci, skóre se ale nezměnilo. „Remíza odpovídá,“ souhlasí Saňák.

S přístupem i výkonem svěřenců byl spokojený. „Kluci se odevzdali, i když samozřejmě víme, jaké věci máme ještě vylepšit,“ pronesl zkušený kouč.

Béčko Slovácka má týden na to, aby vyladilo všechny detaily. „Každý trenér potřebuje na přípravu týmu tak pět let, já se ale na sezonu těším,“ přiznává s úsměvem Saňák.

Jeho tým do nové sezony vstoupí pikantním duelem na Vršavě, kde v neděli dopoledne vyzve rivala ze Zlína. „V Uherském Hradišti jsem měsíc, takže vím, jaká rivalita mezi kluby panuje. Obě města leží v jednom kraji, blízko u sebe. Zápasy mívají náboj,“ ví Saňák.

Přípravný fotbal 

1. FC Slovácko B – FC Zbrojovka Brno B 1:1 (1:0)

Branky: 53. vlastní – 57. Slunský