„Někdy si to tak vyměníme. Many (Manfréd Konrád – pozn. aut.) je ale také střelec," pousmál se 30letý Dufek nad příspěvkem svého dvorního nahrávače.

„První gól padl po doklepnutí odraženého balonu do prázdné branky. Další dva jsem dal po dvou parádních centrech, kde mi stačilo zamířit," liboval si „pocukrované" přihrávky 22letého spoluhráče.

Dufek tak po uplynulém víkendu atakuje hranici 140 gólů v dresu Boršic, což stihl nastřílet během osmi let. Hned čtyřikrát dosáhl 20gólové hranice za jednu sezonu. „Nikdy jsem si mety nedával. Nezáleží na tom, jestli gól dá spoluhráč, nebo já. Důležité je vždy vítězství. Není to o tom, kdo kolik branek dá," tvrdí skromně elitní kanonýr, který hattricky raději ani nepočítá. „Neřeším, kolik branek v zápase dám."

Přitom v Boršicích není na střílení gólů rozhodně sám. Kromě již zmiňovaného Konráda, který v uplynulé sezoně nasázel devět gólů, úspěšně pálí i někdejší ligista Václav Činčala (9). Střelný prach v sobě mají i Filip Brzica nebo Jan Kuzma. Ovšem střelecké závody prý v kabině neprobíhají. „Jednou se to podaří jednomu, jindy zase druhému. Není to o tom, já dám víc branek, proto ti nepřihraji," vysvětluje Dufek.

„Naším cílem je společně bavit fanoušky," zní první přikázání boršické party.

Pokud bude vystavovat soupeřům i další „granáty", v Boršicích budou muset zřejmě koupit větší lednici na přibývající půllitry slivovice. „Kluci si mě už dobírali. Není to můj první a snad ani poslední hattrick. Musel bych ty půllitry nosit docela často. Určitě něco do ledničky přinesu," sliboval včera Dufek.

Ten v uplynulé sezoně prožil famózní jízdu, která se zastavila až na prahu divizní společnosti v podobě druhého místa krajského přeboru. „Divize není v možnostech klubu. Bylo by to už dost náročné. Druhé místo je slušné, na začátku sezony jsme jej ani nečekali. Je to jen vizitka toho, jak kvalitní hráči v Boršicích jsou," pochvaluje si.

Dlouholetá práce kouče Pavla Němečka, který s mužstvem načal již devátou sezonu, přináší své ovoce. „Je to i systémem, který po nás trenér vyžaduje. Máme mladé kluky, kteří procházeli dorosteneckými léty akademií Slovácka. Je to na nich vidět a ani mladí nejsou ti, kteří by hráli druhé housle," tvrdí Martin Dufek, který pracuje jako obchodní zástupce. „Je to namáhavé, ale zatím se to dá zvládat," dušuje se elitní kanonýr.

Odpálí o víkendu ve Viganticích další trhaviny?

BUM!