„Uspěl na testech a odchází do Rakouska. Je to pro nás další rána, úplně se nám rozpadl střed zálohy,“ stýská si ambiciózní trenér.

S Daňkem se ale v Brodě v žádném případě neloučí ve zlém a už vůbec ne definitivně. „Je to poctivý kluk, který je tady od svých šesti let. Bude se s námi nadále připravovat a počítame s ním, že by pomáhal trénovat mládež. Taky se kdykoliv může vrátit,“ říká Šebesta, kterého tak před jarním startem krajského přeboru čeká hledání nového složení záložní řady.

První zkouška proběhla v sobotním přípravném duelu s Napajedly. „Na defenzivním záložníkovi nastoupil Michal Galuška, na špílmachrovi zase Pavel Dvořák. Oba svou roli zvládli dobře, ale nechtěl bych z toho dělat žádné závěry, šlo přece jen pouze o jeden přípravný zápas. Bude to určitě dlouhodobější proces,“ poznamenal Šebesta, jehož tým Napajedla zdolal 3:2. „I když se v přípavě na výsledky příliš nehledí, každá výhra, zvlášť když je nad soupeřem z vyšší soutěže, je ale povzbuzením,“ poznamenal brodský kouč.

Základ k úspěchu položili fotbalisté ČSK už v první půli, kterou vyhráli 2:0. Nejprve po faulu na Josefíka proměnil pokutový kop Marek David, druhou branku pak přidal Dolina. „V poločase jsme ale prostřídali a bylo to znát. Těsně po přestávce jsme sice po chybě jejich gólmana ještě přidali třetí gól, pak už však měl navrch soupeř,“ sympaticky uznal Zdeněk Šebesta.

Napajedla toho dokázala využít, v 78. minutě svítil na světelném ukazateli stav 3:2 a schylovalo se k dramatu. „Závěr zápasu jsme si však už celkem bez problémů pohlídali,“ uzavřel trenér Brodu.

UHERSKÝ BROD - NAPAJEDLA 3:2 (2:0)

Branky: 15. z pen. M. David, 28. Dolina, 50. Josefík 65. Vavruša, 78. Semela. Uherský Brod: Ondrůšek (45. Pochylý) Uherek, Solařík, M. David, Pištěk Dolina, Galuška (45. Nevařil), Dvořák, Kostelník (45. Odstrčil) Hruboš, Josefík. Trenér: Z. Šebesta.