„Škoda, že nehrajeme třetí ligu na Slovensku, už bychom měli v tabulce šest bodů,“ vtipkoval dobře naladěný kouč Onda. Jeho tým je po třech zimních výhrách v pohodě. „Pro nás je škoda, že soutěže nezačala už čtrnácti dny. Kdoví, co se stane v dalších šesti přípravných zápasech,“ přemítá.

Kádr Uherského Brodu v současnosti čítá čtyřiadvacet jmen. Třetina z nich ale víkendový duel s Novým Mestom nad Váhom z různých důvodů vynechala. Broďanům scházeli náhradní brankář Horáček, Richard David, Blanař, Michalec, Nevařil, Kúdela či Pochylý. I bez nich si však zbytek týmu se slovenským protivníkem bez problémů poradil. „Jelikož máme třetinu týmu na marodce, odehráli jsme to skoro jako mistrovské utkání. Hned sedm hráčů odehrálo celých devadesát minut,“ říká Onda.

Jeho tým sobotním duelem zakončil třídenní domácí soustředění. „Čekal jsem, že toho budou mít kluci plné zuby. Jsou totiž zvyklí na jiný režim, ale nakonec to zvládli velmi dobře,“ chválil svěřence Onda.

Posily zatím vyhlíží marně. „Výsledky ukazují, že asi není potřeba kádr moc doplňovat. Na druhé straně není jisté, jak na tom budou hráči, kteří laborují se svalovým zraněním,“ říká. „Jak se dají dohromady a kolik toho stihnou v zimní přípravě odtrénovat. Taky se může stát, že se vrátí na jedno utkání a zranění si obnoví,“ přidává. „Zatím jsme ve stavu, kdy hráče víckrát prostřídáme, což dost zkresluje,“ dodává Onda.

Přípravný fotbal -

ČSK Uherský Brod – AFC Nové Mesto nad Váhom 6:0 (3:0)

Branky: Chwaszcz 3, Jaroněk, Mančík, Josefík