„Proti tak silnému soupeři a v takové sestavě je to až nadplán," přiznal spokojený trenér František Ondrůšek.

UHERSKÝ BROD – VRCHOVINA 1:0 (0:0)

Základem úspěchu byla pevná defenziva. „Uhráli jsme doma nulu, čehož si velice cením. Celé mužstvo si zaslouží pochvalu," prohlásil domácí kouč. „Soupeř sice byl v poli jednoznačně lepší, herní kvalita byla na jeho straně, my jsme ho ale zase převyšovali v bojovnosti," pochvaloval si František Ondrůšek.

Hosté od začátku lépe kombinovali a dostávali se i do střeleckých pozic, jejich koncovka však byla mizerná. Takřka všechny pokusy mířily mimo tyče a domácí gólman tak byl téměř bez práce.

„Měl tam v podstatě jenom jeden zákrok, který nebyl příliš jistý. Balon vyrazil jen před sebe, čímž soupeři nabídl dorážku. Takovému zkušenému gólmanovi by se to stávat nemělo, hned jsme si to vyříkali," podrobil domácí lodivod kritice svého bratra Miroslava.

Zmíněný moment se odehrál až ve druhé půli. V té chvíli už domácí vedli, neboť krátce po změně stran vstřelil jedinou branku utkání z penalty Šálek.

„Rozehrávku soupeře dobře napadali Josefík s Pochylým. Dostali obránce s gólmanem pod tlak, vybojovali balon a následně byl jeden z nich faulován, přiznám se, že ani nevím který, protože se na zemi ocitli oba dva. Dobrá práce," zvedl František Ondrůšek palec nahoru.

Jeho pozorně bránící svěřenci ustáli bez větších problémů i závěrečný tlak soupeře a mohli slavit cenné tři body. „Kluci výhru vydřeli. Opět viděli, že se dá hrát s každým. Je to o hlavách," dodal brodský trenér.

Branka: 50. z pen. Šálek. Rozhodčí: Handlíř – Slavík, Trigas.

Uh. Brod: M. Ondrůšek – Dvořák, M. David, Vrága, Kroča – Josefík, Šálek, R. David, Mančík (90. Janča) – Michalec (38. Zemánek), Jan Pochylý (90. Jaroněk). Trenér: F. Ondrůšek.