MICHAL SLADKÝ

Hosté se od úvodního hvizdu chopili taktovky utkání a pětadvacet minut diktovali tempo hry. „Skoro nám nepůjčili balon," uznal brodský lodivod. „Pozitivní ale bylo, že se nám v těchto těžkých chvílích podařilo vzadu udržet nulu. Postupem času jsme pak přešli do ofenzivy a ve zbytku první půle jsme byli fotbalovější," dodal František Ondrůšek.

Největší šanci ke vstřelení úvodního gólu měl Richard David, pohotová rána bodlem se mu ale nepovedla podle představ.

V podobném duchu vstoupili Broďané i do druhého poločasu a silného soupeře přehrávali. Odměnou jim byla vedoucí branka. Po rohovém kopu prodloužil na první tyči Vrága a číhající Marek David uklidil míč do sítě – 1:0.

„Druhá půle se odehrávala v naší režii, vytvořili jsme si spoustu gólových situací, chodili jsme z boku sami na bránu, jenže druhou branku jsme bohužel nedokázali přidat," litoval domácí trenér.

A to domácí nakonec mrzelo. Šest minut před koncem odpískal rozhodčí Nejedlý pokutový kop. „Pan rozhodčí tu situaci špatně vyhodnotil. Místo by soupeři udělil žlutou kartu za simulování, tak nařídil penaltu," nechápal František Ondrůšek.

Křivdu navíc neunesl Michal Pochylý, sudímu za jeho verdikt dvakrát zatleskal a po dvou žlutých kartách si prohlédl i červenou a společně s proměněnou penaltou tak domácí dostali dvojnásobný úder.

Domácí se i v deseti snažili útočit, jenže to neměli dělat. Hosté podnikli rychlý brejk po levé straně a Vácha strhl vedení na jejich stranu – 1:2.

Následně obdržel za nesportovní chování červenou kartu i náhradní gólman Jiří Pochylý, který tak završil zmar domácích.

„Porážka mě strašně mrzí, dnes jsme totiž měli vyhrát. Soupeře jsme přehráli, chyběla ale gólová pojistka. Kdybychom přidali druhý, třetí gól, nic by na naší výhře nezměnila ani vymyšlená penalta," zlobil se František Ondrůšek, který je přesvědčený, že nešťastný závěr zápasu nezanechá na jeho týmu žádné stopy. „V předehrávaném zápase prvního jarního kola jedeme do Žďáru a budeme si chtít odvézt tři body," slíbil kouč ČSK.

UHERSKÝ BROD – STARÁ ŘÍŠE 1:2 (0:0)

Branky: 58. M. David – 84. z pen. Kadlec, 87. Vácha. Rozhodčí: Nejedlý – Vejtasa, Miko. ŽK: Šálek, M. David, R. David, M. Pochylý – Konate, Vácha, NK: 84. M. Pochylý, 88. J. Pochylý – 90. Konate. Diváci: 165.

Uherský Brod: Kohoutek – Nevařil (86. Sedláček), Vrága, M. David, Kúdela – M. Pochylý, R. David, Šálek, Dolina – Večeřa (65. Michalec), Jaroněk. Trenér: Ondrůšek.