UHERSKÝ BROD – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 4:0 (2:0)

Broďané po předchozích dvou porážkách na hřištích soupeřů potřebovali urvat tři body jako sůl. Od začátku šli za svým cílem a první odměnou jim byl ve 20. minutě gól Petra Ligase, který hlavou poslal do sítě roh Bejtkovského. „První gól byl velice důležitý. Přinesl nám potřebné uklidnění,“ všiml si domácí trenér Lubomír Blaha.

I ve druhé brance měl prsty zkušený stoper domácích. Daněk mu z nepřímého kopu přiťukl míč a Ligas propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0.

Hosté se prakticky k ničemu nedostali a Ondrůšek v domácí bráně se skoro nudil. Ani po přestávce se obraz hry nezměnil a Broďané ze své převahy vytěžili další dva zásahy. Dvorník nahávačem se stal Josefík, jehož dva milimetrové centry zúročili přesnými hlavičkami Vacula a Dvořák – 4:0.

„Byli jsme si vědomi důležitosti utkání, takže jsem velice rád, že to kluci zvládli. Tři body jsme nutně potřebovali a zaslouženě jsme je získali. Navíc proti soupeři, který se pohybuje v horních patrech tabulky,“ ocenil Lubomír Blaha výborný výkon svých svěřenců.

Branky: 20. a 35. P. Ligas, 69. Vacula, 78. Dvořák. Uherský Brod: Ondrůšek – M. David, P. Ligas, Vrága, Drápala – Dvořák (85. Trecha), Daněk, R. David (65. L. Ligas), Bejtkovský – Vacula, Josefík (80. Kostelník). Trenér: L. Blaha.